Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI PIEDALĀS MĀKSLAS FORUMĀ “EUROFABRIQUE-CLUJ”

Jau otro gadu pēc kārtas, laikā no 2023. gada 5. līdz 10. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti piedalījās starptautiskajā EuroFabrique forumā.

Foruma mērķis ir starptautiskā mērogā veicināt mākslas izpratni un reizē veicināt izcilību, augstākās mākslas izglītības kvalitāti un starptautisko konkurētspēju.

Šogad forums norisinājās Rumānijas pilsētā Kluža–Napoka un kopā pulcēja vairāk nekā 170 dažādu nozaru studentus un mākslas profesionāļus no 19 Eiropas Mākslas augstskolām: Rumānijas, Francijas, Latvijas, Moldovas Republikas, Ukrainas, Vācijas, Itālijas un Portugāles.

Ar plašu pasākumu programmu – diskusijām un dažādām radošajām darbnīcām, piecu dienu garais forums aicināja jauniešus veidot starpdisciplinārus ideju konceptus par antīkās pasaules mītu: “Eiropas nolaupīšana”, tā paužot viedokļus par politiskajām norisēm un problēmjautājumiem Eiropā.

Dalība forumā studentiem deva jaunu profesionālu pieredzi strādāt komandās un dalīties idejās ar citu augstskolu studentiem, iegūstot jaunu radošu iedvesmu, kā  arī institucionāli šis notikums veicināja LMA starptautisko atpazīstamību un jaunus kontaktus.

LMA komandu šogad forumā pārstāvēja: Attīstības un komunikācijas daļas vadītājs Jānis Gailītis, Izstāžu koordinatore Inese Rozentāla, Praktiskās doktorantūras studenti: Linda Vilka un Ansis Rozentāls, Maģistra programmas studenti: Anastasija Bikova, un Ēriks Caune.

EuroFabrique- Cluj organizē:
Francijas institūts Rumānijā, Transilvānijas radošo industriju klasteris, Mushuroi radošais centrs, sadarbībā ar ANdEA – Francijas Nacionālo mākslas un dizaina augstskolu asociāciju.

Pirmais EuroFabrique forums notika 2022. gadā, Parīzē,  Francijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē, izstāžu zālē Grand Palais. Toreiz pasākums kopā pulcēja ap 400 studentu no Francijas un Eiropas Mākslas augstskolām, pārstāvot radošās nozares – mākslu, dizainu, kino, teātri un mūziku.