Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI PIEDALĀS PROJEKTA “YES / YOUNG EUROPEAN SCULPTURE” MEISTARKLASĒ

No 2023. gada 9. maija līdz 13. maijam, pilsētā Tūrā, Francijā norisinājās projekta “YES / Young European Sculpture” pirmā meistarklase. Pasākumu organizēja TALM Augstākā Mākslas un Dizaina skola (Francija) sadarbībā ar projekta partnerorganizācijām.

Meistarklasē notika četras darbnīcas, kas bija veltītas katra vienam tēlniecības pamatelementam. Darbnīcas vadīja TALM skolas profesori Cécile Hartmann, Vincent Voillat, Cyril Zarcone un Thierry Mouillé no TALM-Tūras tēlniecības nodaļas.

Latvijas Mākslas akadēmiju darbnīcās pārstāvēja un līdzdarbojās tēlniecības apakšnozares studenti: Evisa Petrovska, Annija Krausa, Artūrs Bogdanovs, Einārs Stepko, Natālija Nāzare, Anna Prokofjeva, Krišjānis Beļavskis, Monta Kurzemniece un Olga Melehina. Pasniedzējs Egons Perševics un asistents Andrejs Ratkevičs.

Projekts: YES / Young European Sculpture

YES ir Eiropas sadarbības projekts starp augstākās izglītības programmām tēlniecībā. Projekta mērķis ir apvienot 4 Eiropas augstākās mākslas un dizaina augstskolas no Francijas, Itālijas, Latvijas un Portugāles vienā pedagoģiskajā programmā, veidojot pirmo kopīgo tēlniecības studiju programmu.

YES darba grupas pētīs Eiropas laikmetīgās skulptūru izveides kontekstus, īpaši pievēršot uzmanību ilgtspējīgām praksēm, publiskajām telpām, tostarp virtuālajām telpām un sociālajām praksēm.

Projekta iniciatīvu koordinē TALM Augstā Mākslas un Dizaina Skola Francijā un projekta partneri, Accademia di Belle Arti di Carrara (Itālija), Latvijas Mākslas akadēmija (Latvija) un Faculdade de Belas Artes – Universidad do Porto (Portugāle).

Finansiāli atbalsta Erasmus+ un LR Kultūras ministrija.