Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI PIEDALĪSIES MĀKSLAS FORUMĀ "EUROFABRIQUE"

No 7. līdz 10. februārim Francijas prezidentūras Eiropas Savienībā vadībā izstāžu zālē Grand Palais norisināsies mākslas forums EuroFabrique”. Četru dienu forums pulcēs kopā ap 400 studentu no Francijas un Eiropas mākslas augstskolām, pārstāvot radošās nozares – mākslu, dizainu, kino, teātri un mūziku. Kopā ar TALM Mākslas un dizaina augstskolas Francijā atbalstu forumā piedalīsies arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Emma Sofija, Egons Peršēvics, Laura Veļa, Ansis Rozentāls un Līga Trēgere.

Jauniešu uzdevums būs strādāt kopīgās darbnīcās un laboratorijās, lai sagatavotu un prezentētu projektus par vienotu tēmu – Eiropas Savienība. Galvenokārt projektiem tiks izmantoti atkārtoti izmantojami materiāli, kas rezultātā pārtaps un iegūs dažādas citas formas – no zīmējuma, gleznas, tekstila, skulptūras līdz performancei vai skaņai. Darbu tēmas būs saistītas ar dažādiem Eiropas identitātes aspektiem, piemēram, valodu, vidi, robežu jautājumu vai folkloru.

Studentu prezentācijas vērtēs dažādu nozaru personības: mākslas vēsturnieks Bénédicte Savoy, pētnieks Frédérique Aït-Touati, rakstnieks un žurnālists Giuliano da Empoli, kino vēsturniece Ania Szczepanska, dizainers Matali Crasset,  kurators Hajnalka Somogyi, rakstnieks Camille de Toledo,  mākslas zinātniece Rebecca Lamarche Vadel, mākslinieks Adel Abdessemed,  māksliniece Maja Bajevic, zinātnieks Livio Riboli Sasco, mākslas zinātniece Chus Martinez, arhitekts Rem Koolhaas, māksliniece Gaëlle Choisne, režisore Amanda Kravalde, u. c.

Projekts ir viens no Francijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas pasākumiem.

Plašāka informācija par izstādi šeit.