Meklēt
Izvēlne

LMA students Kārlis Bogustovs ar “Erasmus+” prakses noslēguma darbu piedalās projektā “Play Me, I’m Yours”

Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares students Kārlis Bogustovs piedalās britu mākslinieka Lūka Jerama (Luke Jerram) mākslas projektā “Play Me, I’m Yours”, un viņa darbs “The Sound of Architecture” izstādīts “Canada One Place” ēkā Londonā.

2015./2016. Studiju gada sākumā Kārlis Bogustovs devās “Erasmus+” praksē ar mērķi piedalīties Londonas mākslas projektos un pieteica savu dalību starptautiskajā mākslas projektā, kuru kūrē britu mākslinieks Lūks Jerams, - “Play Me, I’m Yours”. Projekta ietvaros pilsētvidē, publiskajā telpā tiek izvietotas klavieres. 

Kārļa dalība mākslas projektā izvērtās par īpašu piedzīvojumu – tapis apbrīnojams darbs un gūta atzinība. Projekta izstādīšanai izvēlētā stikloto fasāžu un debesskrāpju vide – Kanarī Varf (Canary Wharf) biznesa centrs Londonā, sabalsojas ar Kārļa radīto darbu – stikla pilsētas atveidā izstrādātajām klavierēm. “ Darba vēstījums ir par to, ka mūzika ir sava veida arhitektūra, un kādā citā plaknē ar skaņu tiek būvētas ēkas,” tā Kārlis raksturo sava darba ideju.

Taču biznesa rajona centrālais laukums izrādījās pārāk nedrošs un Kārļa darbs tika sabojāts. Pēc klavieru savešanas kārtībā projekta organizatori, novērtējot Kārļa ieguldītās pūles, mākslas darbu pārvietoja uz rajona centrālo ēku – “Canada One Place”, kuras saimnieki lūguši darbu ēkā atstāt uz palikšanu, jo tik ļoti viņiem ir iepaticies Kārļa izveidotais darbs. Arī mākslas projekta organizatori ir pārsteigti un sajūsmināti par Kārļa izcilo sniegumu un mākslas darba vērienu.

Pilnu Kārļa Bogustova stāstījumu lasiet Facebook ierakstā (klikšķināt šeit).


Attēlā: Kārļa Bogustova darbs “The Sound of Architecture”. Foto no Kārļa Bogustova arhīva