Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTU KOMANDAS PREZENTĒJUŠAS IDEJAS “ESI” STUDENTU INOVĀCIJU PROGRAMMAS AKTIVITĀŠU DEMO DIENĀ

Demo dienas ietvaros 23. martā Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSER) ESI studentu inovāciju programmas inkubatora un “Inclusive Startupreneurship” 14 komandas prezentēja paveikto žūrijas priekšā un izrādīja savu biznesa ideju prototipus. Tai skaitā inkubatoru absolvēja piecas LMA studentu komandas.

Pasākuma laikā paveikto prezentēja 11 komandas no ESI inkubatora un 3 komandas no “Inclusive Startupreneurship”. Komandu prezentācijas vērtēja žūrija, kā sastāvā bija Alise Lazdāne no RIMI Latvija, Anna Andersone no Riga Techgirls, Dmitrijs Kravčenko no Rīgas Ekonomikas augstskolas un Arta Beitāne no Buildit Accelerator. Katra komanda iepazīstināja ar savu biznesa ideju, biznesa potenciālu un to, kāpēc tieši šī komanda ir piemērota šīs problēmas risināšanai.

Inkubatora komandas pie savām idejām strādājušas 4 mēnešus, kuras laikā biznesa idejas tika testētas, attīstītas un ieņēmušas taustāmas aprises. Šajā laika posmā mentori ir palīdzējuši izpētīt noskatīto tirgu, veidot produkta vai pakalpojuma prototipu un to pārbaudīt, iesaistot galalietotāju. Komandas varēja izmantot programmas ietvaros piedāvāto 4500 EUR finansējumu, lai izveidotu savu pirmo prototipu.

Starp absolvējušajām inkubatora komandām savas idejas prezentēja piecas LMA studentu komandas:

  • An'sis: izstrādā gaumīgas un ekoloģiskas vannasistabas izlietnes;
  • Scent camera & accessory: izstrādā kompaktu rīku, kas ieraksta smaržas;
  • Sustainable Fashion (M.ART design): piedāvā ilgtspējīgu modi sievietēm;
  • Vezums: izstrādā kravas velosipēda prototipu pasākumu rīkotājiem;
  • Plus Size Clothing: attīsta plus izmēra sieviešu apģērbu līniju mūsdienīgām sievietēm, piedāvā ilgtspējīgu modi sievietēm.

ESI Inkubatora programmas vadītāja Kristīne Nagle ir lepna ar inkubatora absolventiem: “Novērojot komandu progresu 4 mēnešu garumā un redzot rezultātus programmas noslēgumā, lepojos ar komandu paveikto un sekošu līdzi to turpmākajiem panākumiem”.

Savukārt, “Inclusive Startupreneurship” kursu absolvēja trīs komandas, tās mēneša ietvaros iepazina ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatus. Kursu vadīja Riga Techgirls komanda: Anna Andersone un Alise Gurenko. Demo dienā savas biznesa idejas prezentēja:

  • CUP SWAP: piedāvā izmantot atkārtoti lietojamas krūzītes, ko iemainīt pret depozīta naudu;
  • FOODPRINT: izstrādāja platformu skolu ēdnīcām, lai samazinātu pārtikas atkritumus;
  • ION: piedāvā inovatīvu risinājumu automašīnu elektrouzlādes stacijām pilsētās.

Jau aprīlī sāksies nākamā ESI inkubatora programma, tās dalībnieki jau ir izturējuši atlasi, kas norisinājās šī gada ziemā, līdz ar to studentu inovāciju attīstīšana turpināsies!

Visu foogrāfiju autors: Krists Luhaers

Programmu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un atbalsta SEB un RIMI. Programmu organizē Rīgas Ekonomikas Augstskola, Rīgas Juridiskā Augstskola, Latvijas Mākslas Akadēmija, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija, Techhub Riga, Riga Techgirls un citi industrijas partneri.  Projekta numurs: 1.1.1.3/21/A/008.a.