Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTU MODES SKATEI ATLASĪTAS 20 KOLEKCIJAS

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate šogad notiks 26. augustā, un to pirmo reizi translēs tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas. Šogad tērpu kolekcijas skatītāju uzmanībai piedāvās 20 jaunie modes mākslinieki, demonstrējot savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu, kas, mijiedarbojoties ar mākslu un telpu, simboliski attēlo atgriešanos pie pamatvērtībām jeb akadēmijas rūpīgi lolotajiem dārgumiem.

Vēstures liecības, pagātnes atmiņas, paaudžu mantojums, bērnības dienu elki, feminisms, neglītais skaistums, mutācijas un Covid-19 ietekme – šie ir daži no motīviem, kas kalpojuši par iedvesmu studentu radītajām tērpu kolekcijām. “Arī šogad tās turpinās pārsteigt ar radošo izpildījumu un dažbrīd provokatīviem risinājumiem, apspēlējot aktuālās ikdienas un avangarda modes tendences un neatstājot vienaldzīgu nevienu. Uz mēles tiks demonstrēti masīvi un abstrakti silueti, asimetriski piegriezumi, smalkas detaļas, plūstošas līnijas un dažādu toņu, faktūru un materiālu kombinācijas.

Dalība modes skatē ikvienam studentam ir īpašs notikums, tāpēc par šo iespēju ik gadu cīnās desmitiem jauno dizaineru. Tomēr pēc rūpīgas kolekciju izvērtēšanas akadēmijas pasniedzēju komisija ir izvēlējusies 20 daudzsološākos jaunos modes māksliniekus, kuri mēneša izskaņā prezentēs savu veikumu plašākai auditorijai. Viņu vidū ir bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Loreta Asermane, Madara Indriksone, Laura Kreiviņa, Milēna Emīlija Seržante un Alise Šutova; 2, kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Laura Luīze Valtere, Laine Rozenšteina un Milana Felīcija Semjonova; 3. kursa studentes Elīna Siliņa un Adele Norvele, 4. kursa studenti Sanita Kapeika, Vitālijs Kondraščuks, Ilze Muciņa un Karlīne Anete Nagliņa, kā arī maģistra līmeņa pirmā kursa studentes Anna Gulbe un Una Pūpola un 2. kursa studente Agnese Eiduka-Zīle.

Izvēlēties starp visu talantīgo studentu veikumu šogad bija īpaši grūts uzdevums, un daudzas aktuālas un filigrāni atspoguļotas idejas diemžēl paliks aiz kadra.

Radot kolekcijas attālinātos studiju apstākļos, topošie modes mākslinieki ieguldīja pasakainu darbu un visus savus resursus – gan psiholoģiskos un garīgos, gan arī materiālos –, kas pamato nepieciešamību rezultātu prezentēt plašam skatītāju lokam modes skates tiešraides, digitālās izstādes, kā arī digitālā bukleta formātos. Visas 20 kolekcijas ir īsts mākslas darbs, kas apliecina jauno modes dizaineru talantu, mērķtiecību un profesionalitāti,” komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

Modes skati tiešraidē 26. augustā pulksten 19.00 varēs vērot portālā LSM.lv kā arī LMA digitālajā platformā virtuaal.lma.lv.