Meklēt
Izvēlne

LMA studentu un pasniedzēju laikmetīgā stikla mākslas izstāde “CILVĒKS”

Valmieras muzeja Izstāžu namā 2019. gada 25. janvārī plkst. 16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas (LMA) akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgā stikla mākslas izstāde “CILVĒKS”
Izstādes ideja - Cilvēka loma Pasaules ekosistēmā, kura laika gaitā ir kļuvusi nestabila. Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot sevi sistēmu, tehnoloģiju, stereotipu un pieņēmumu vidē. Tā kalpo kā orientieris ikdienas dzīvē, jo klasifikācija palīdz cilvēkiem noteikt savu nostāju un pamatot argumentāciju. Visā savā mūžā uzkrājam pieredzi un ierakstām atmiņā milzīgu informācijas daudzumu par noteiktām lietu pazīmēm. Mēs sevi apzināmies caur savām domām un caur tām arī veidojam savu apkārtējās vides interpretāciju. Katram cilvēkam piemīt savs realitātes redzējums un rīcības skaidrojums. Bieži vien tieši šis faktors padara apkārtējo uzvedību un viedokli mums nesaprotamu.

Izstādē vienotā ekspozīcijā atspoguļosim jaunākās tendences stikla mākslā. Tas ļauj novērtēt Latvijas topošo mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā un gūt jaunas ierosmes radošajā procesā, tādējādi stiprinot un veidojot nianses par laikmetīgās mākslas kustību stikla mākslas nozarē. Izstādē ar darbiem piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares bakalaura un maģistra programmu studenti: Santa Bekmane, Armands Andže, Anna Enikova, Toms Cīrulis, Anastasija Peļņa, Linda Mora, Dace Mola, Marta Romanovska, Linda Virbale, Renāte Zeimule, Katrīna Strādere, Liene Knēta, Ance Stīpniece (dizana izveide) Kitija Almane, Krista Kononova, Evita Valdmane, Renāte Kalmikova, Kārlis Bogustovs, Inga Jaunzeme-Grīnvalde, un pasniedzēji: Ingūna Audere, Ilze Dūdiņa, Agnese Gedule, Vineta Groza, Inita Ēmane, Sandra Utāne. Izstādes iekārtojums- Viktors Jansons.

Izstāde tiek rīkota LMA simtgades jubilejas gadā, apliecinot stikla mākslas izglītības augsto līmeni un demonstrējot šīs mākslas nozares attīstības virzienus. Stikla mākslas apakšnozare studentiem dod iespēju apgūt tehniski sarežģīto stikla mākslas tehnoloģiju - no vitrāžas līdz telpiskiem stikla objektiem, iedziļinoties kā tehniskajos, tā kompozicionālajos jautājumos. 
Šis gads ir īpašs arī Valmieras muzejam, un visa gada garumā ar īpašām izstādēm, pasākumiem un citām aktivitātēm atzīmējam Muzejam - 60. Izstāde apskatāma līdz 23. februārim, laipni aicināti visi interesenti.