Meklēt
Izvēlne

LMA un "La Galerie du Crous de Paris" izstāžu koordinācijas sanāksme Parīzē

2015. gada novembrī norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova un Ārlietu un izstāžu daļas pārstāvju vizīte Parīzē, kuras laikā notika tikšanās ar Francijas studentu servisa CROUS (Centre régional des œuvres universitaires et scolaires) pārstāvjiem. LMA sadarbībā ar CROUS vadīto galeriju "La Galerie du Crous de Paris"  organizē divas izstādes, kas Rīgā un Parīzē notiks 2016. gadā.

Latvijas Mākslas akadēmija uzsākusi sadarbību ar Francijas studentu servisu CROUS, kura pārziņā ir visu Francijas augstākās izglītības iestāžu jautājumi, kas saistīti ar studentu labklājību un dzīves kvalitāti studiju laikā – sākot no stipendijām, beidzot ar kultūras pasākumiem un apmaiņas studentu uzņemšanu. Viena no CROUS aktivitātēm kultūras programmas ietvaros ir galerija "La Galerie du Crous de Paris", kas atrodas pašā Parīzes centrā. Novembrī Parīzē norisinājās LMA un CROUS pārstāvju tikšanās. Tās laikā tika pārrunāti organizatoriskie jautājumi.  2016. gada 20. janvārī LMA tiks atklāta "La Galerie du Crous de Paris" kūrētā Francijas jauno mākslinieku darbu izstāde, kurā būs pārstāvēti arī studentu darbi. Līdz ar izstādes atklāšanu tiks izsludināts arī konkurss par dalību LMA kūrētajā izstādē "Art Future/ Future Signs", kas savukārt būs skatāma Parīzes galerijā 2016. gada novembrī.

Galerija "La Galerie du Crous de Paris" līdz šim galvenokārt sadarbojusies ar Francijas māksliniekiem, taču pašreiz darbības jomu izvērš starptautiskā līmenī. LMA regulāri kūrē izstādes ārvalstīs un ārvalstu interesentus iepazīstināta ar LMA studentu un mācībspēku darbiem, kā arī kopīgiem mākslas projektiem – "Lielākais koris pasaulē", "Graduation", "World Cities. Live Paintings" un daudziem citiem.

Arī vizītes laikā Parīzē ir tapuši mākslas projekta "World Cities. Live Paintings" darbi, kas tiks iekļauti turpmāko izstāžu ekspozīcijās.