Meklēt
Izvēlne

LMA Vides mākslas katedras studentu darbu izstāde "Vide"

No 12. līdz 25. janvārim bijušā autoservisa telpās Rīgā, Satekles ielā 1 būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde, kas retrospektīvi attaino Vides mākslas katedras pēdējo piecu gadu tendences 13 jauno mākslinieku darbos.

Kaut arī vides māksla pēc būtības nav baltā kuba jeb izstāžu māksla, šoreiz tomēr veidota samērā klasiska formāta mākslas darbu izstāde ar tikpat lakonisku nosaukumu "Vide".

Izstādē piedalās: Inga Insberga, Lāsma Bringina, Līva Nāckalne, Ēvalds Vanags, Ligita Breģe, Viesturs Reinis Guntēns, Nadežda Sijanova, Aiga Beinaroviča, Elīna Joniņa, Kate Vilsone, Alise Klimkāne, Līva Arnava un EAZTWO.

Vienojošā tendence darbos ir vides jēdziena paplašināšana. Lielākoties izstādes darbi netiecas skart tālas un plaši globālas tēmas, vismaz ne tiešā veidā. Patiesībā tie ir pat patīkami piezemēti un cilvēciski, atklājot lokāli samilzušus jautājumus, kurus gan allaž iespējams skatīt arī plašākā mērogā.

Piemēram, Nadeždai Sijanovai un Līvai Arnavai izdevies ar svaigu un laikmetīgu skatienu pievērsties latviešu kapu kultūras tēmai. Nadežda izveidojusi rīkus, ar kuriem iekopt sev novēlēto ģimenes kapu kopas zemes gabalu 7,5 m apmērā. Viņa skar tādas tēmas kā paaudžu komunikāciju un kopīgo vērtību apzināšanos, spītējot atšķirībām un pretrunām. Savukārt Līva nu jau populāros 4. maija Baltā galdauta svētkus nolēmusi atzīmēt kopā ar Krišjāni Baronu. Burtiski. Šis ikdienišķais un vienlaikus svinīgais akts –performance Rīgas Lielajos kapos – iemūžināts video.

Izstādes noslēguma darbs ir Ēvalda Vanaga instalācija, kurā cilvēks saņem akmeni un nonāk neskaidrā vides situācijā, respektīvi, pilnīgi tumšā telpā, kurā šis akmens ir jāmet.