Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijā apskatāma Erasmus pieredzes izstāde

No š.g. 21. marta līdz 5. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijā ir aplūkojama Mūžizglītības programmas Erasmus pieredzes izstāde, kas pirmo reizi Akadēmijā bija eksponēta Erasmus prezentāciju dienu laikā š.g. 29. februārī un 1. martā. Izstādē ar saviem stāstiem un fotogrāfijām dalās Mākslas akadēmijas studenti, kuri nesen izmantojuši studiju vai stažēšanās iespējas ārvalstīs. Ekspozīcija, kas ir iekārtota Mākslas akadēmijas 2. stāva gaitenī, ir atvērta ikvienam interesentam, kurš vēlas uzzināt vairāk par studējošo iespējām un pieredzi, studējot vai stažējoties dažādās Eiropas valstīs.

Latvijas Mākslas akadēmija Mūžizglītības programmā Erasmus piedalās jau kopš 1998. gada un laika gaitā spējusi izveidot ciešu sadarbības tīklu ar lielu skaitu augstskolu, kas paver Akadēmijas studentiem, pasniedzējiem un arī darbiniekiem plašu studiju un prakses iespēju loku teju visās Eiropas valstīs. Pateicoties noslēgtajiem sadarbības līgumiem, katru studiju gadu Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju loku papildina arī jaunieši un vieslektori no ārvalstīm. Balstoties uz noslēgtajiem sadarbības līgumiem, Mākslas akadēmija regulāri iesaistās dažādu ar mākslu saistītu un radošu starptautisku projektu īstenošanā.

Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmiju saista sadarbības līgumi ar 83 partneraugstskolām visā Eiropā. Pēdējo trīs gadu laikā ārvalstīs studēt devušies 110 Mākslas akadēmijas studenti un praksē piedalījušies 45 jaunie mākslinieki un mākslas zinātnieki. Tikmēr Mākslas akadēmiju kā savu studiju vietu Erasmus programmas ietvaros izvēlējušies 62 studenti no ārvalstīm. Ar katru gadu gan izbraucošo, gan iebraucošo studentu skaits pieaug, un studētgribētāju skaits ievērojami pārsniedz pieejamo stipendiju daudzumu. Pēdējo gadu laikā visvairāk Mākslas akadēmijas studentu dod priekšroku studijām Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā un Spānijā, savukārt viesstudenti lielākoties nāk no Vācijas, Īrijas un Francijas.

Erasmus programma aizsākās 1987. gadā, un kopš tā laika studiju un stažēšanās iespējas programmas ietvaros ir izmantojuši gandrīz trīs miljoni studentu. Tagad programmā piedalās 33 valstis: 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, Horvātija, Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice un Turcija. Programmas pastāvēšanas gados ir nemitīgi audzis tās dalībnieku skaits un uzlabojusies piedāvāto pasākumu kvalitāte un daudzveidība.

2012. gadā Erasmus svin savu 25. gadadienu, kurai par godu tiek rīkotas konferences un citi pasākumi ar mērķi izvērtēt programmas ietekmi un diskutēt par tās nākotni. Vairākos pasākumos piedalās arī Erasmus vēstnieki no visām programmas dalībvalstīm. Erasmus vēstnieki no Latvijas, kas š.g. janvāra nogalē un februāra sākumā piedalījās Erasmus jubilejas pasākumos Briselē, ir Latvijas Universitātes studente Madara Apsalone un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs.

Erasmus pieredzes izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļa.

Darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien – 11:00 - 18:00
Ceturtdien – 11:00 - 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāvs
Kalpaka bulvāris 13, Rīga