Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijā norisināsies Dizaina diplomandu dienas "KAM"

No 2013. gada 5. jūnija līdz 18. jūlijam* Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies Dizaina diplomandu dienas „KAM”, kuru ietvaros būs skatāma jauno dizaineru izstāde, kā arī notiks seminārs un dizaina diplomandu prezentācijas. Dizaina diplomandu dienās piedalās LMA Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas dizaina, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozaru diplomandi. 

Vai Tev ir vajadzīgs dizains? Un sirmgalvim kaimiņos? Un vai piecgadīgam bērnam nav par agru piedāvāt dizainu? Tad, kad viss rit raiti, lietas notiek pašas no sevis, mēs bez grūtībām sasniedzam mērķi, spējam darboties ar iekārtu, ko pirmoreiz redzam, bikses der kā uzlietas un dīvānā ir patiešām ērti. Tie visi ir piemēri, kad dizains atvieglo dzīvi un sagādā prieku. Dizains ir klātesošs katrā lietā, ko izmantojam, katrā procesā, kurā esam iesaistīti. Jaunie dizaineri pieliek visas pūles, lai dzīve būtu labāka. Ja darbs ir izdevies, to pat nepamanām, bet vienkārši lietojam.

Strādājot mūsdienu mainīgajā vidē, kļūst skaidrs, ka tā diktē savus noteikumus arī dizainā. Patērētājs un lietotājs ir kļuvis gudrāks, izvēlīgāks, analītiskāks un pieprasa savām vēlmēm atbilstošus produktus un pakalpojumus. Uzņēmumiem jābūt elastīgiem un jāspēj pielāgoties tirgus izmaiņām, lai varētu nodrošināt produktu dažādību un individualizāciju. Latvijas uzņēmēji var izmantot dizaina procesu, lai radītu pievienoto vērtību kā precēm un pakalpojumiem, tā arī savam uzņēmumam. Labs dizains spēj celt konkurētspēju mūsdienu fragmentārajos tirgos, kad standartizēta masu ražošana vairs nespēj pieņemamā cenu līmenī apmierināt strauji mainīgās patērētāju prasības.

Šogad Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu absolvē 36 jauni dizaineri, kuri ir gatavi dalīties ar saviem diplomdarbiem, lai plašākam nozares speciālistu un interesentu lokam stāstītu un atbildētu uz jautājumu „Dizains kam?” un piedāvātu dizaina risinājumus, kas trāpa mērķī – uzlabo vidi, kurā dzīvojam, un sniedz savu artavu Latvijas konkurētspējas celšanā. 

Ceturtdien, 13. jūnijā, no plkst. 14.00 līdz 18.00 Mākslas akadēmijas Radošajā telpā (1. stāva zālē) norisināsies Dizaina diplomandu prezentāciju diena. Pasākuma laikā notiks Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomandu darbu prezentācijas, kā arī diskusija ar industrijas pārstāvjiem, profesionālo dizaina organizāciju vadītājiem, pašvaldības un ministriju pārstāvjiem un dizaina skolu pasniedzējiem.

Līdzās prezentācijām un diskusijai Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmas diplomandi strādās katrs savā stendā un atbildēs uz jautājumiem. Pasākums iecerēts kā dialogs ar uzņēmējiem un žurnālistiem, kā formāts sadarbības veicināšanai ar citu augstskolu studentiem jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē, kā iespēja dizaina studiju reflektantiem un citiem apmeklētājiem uzzināt, kāds ir studiju saturs Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozarēs.

13. jūnija programmu noslēgs PechaKucha prezentāciju vakars, kas Mākslas akadēmijas jaunajā studiju korpusā (ieeja no pagalma) noritēs no plkst. 19.00 līdz 21.00.

Dizaina diplomandu dienas „KAM” ir iespēja Latvijas dizaineriem, radošajiem uzņēmējiem un dizaina lietotājiem iepazīties un sākt sadarbību. Dizaina diplomandu dienu izstādi un pavadošos pasākumus apmeklēt aicināti uzņēmēji, ražotāji, citu augstskolu studenti un pedagogi, žurnālisti, dizaina studiju reflektanti, kā arī ikviens interesents, kas vēlas sekot līdzi aktuālajam dizainā. 

Dizaina diplomandu dienu programma:

05.06. - 20.07. Dizaina diplomandu izstāde. LMA Radošā telpa.
06.06. plkst. 10.00 Bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana. LMA Radošā telpa.
12.06. plkst. 10.00 Maģistra diplomdarbu aizstāvēšana. LMA Radošā telpa.
13.06. plkst. 14.00 - 18.00 Dizaina diplomdarbu prezentāciju diena. Prezentācijas, tikšanās ar uzņēmējiem, citu augstskolu studentiem un docētājiem. LMA Radošā telpa.
13.06. plkst. 19.00 - 21.00 PechaKucha. LMA jaunais korpuss (ieeja no pagalma).
21.06. plkst. 17.00 Bakalauru programmas izlaidums. LMA aulā.
28.06. plkst. 17.00 Maģistru programmas izlaidums. LMA aulā.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien, kā arī 22., 23. un 25. jūnijā: slēgts

Ieeja bez maksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas Radošā telpa (1. stāva zāle)
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

* Sākotnēji bija paredzēts, ka izstāde ilgs līdz 20. jūlijam, taču neparedzētu iemeslu dēļ izstādes norises laiks saīsināts par divām dienām. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!