Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijā notiks iepazīšanās lekcija par dizaina konkursu "Electrolux Design Lab 2014"

Lai iepazīstinātu ar pasaules mēroga konkursu „Electrolux Design Lab 2014”, rūpnieciskā dizaina tendencēm un Latvijas līdzšinējo dalību tajā, otrdien, 2014. gada 11. februārī, plkst. 11.30 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks iepazīšanās lekcija. Uz to aicināti visi studenti un 2013. gada absolventi, kuriem ir savas idejas dizaina risinājumiem veselīgam mājoklim nākotnes cilvēkam.

Iesākumā „Electrolux” zīmolvedības un tirgvedības vadītāja Baltijas valstīs Inga Ērgle stāstīs par aktuālajām tendencēm mūsdienu mājas tehnikas nozarē, kas jāņem vērā, radot jaunus produktus. Turpinājumā „Electrolux Design Lab” konkursa koordinatore Latvijā Kitija Balcare iepazīstinās ar konkursa „Electrolux Design Lab 2014” tēmu „Veselīga mājokļa veidošana”, ko konkursa dalībniekiem savās idejās būs iespēja izvērst trīs tematiskos virzienos – kulinārijas prieks, audumu kopšana un gaisa attīrīšana.

Otrajā daļā iepriekšējā gada konkursa dalībniece Latvijas Mākslas akadēmijas studente Kristīne Bula, kuras darbs „COCO” svaigam gaisam pērn kļuva par vienu no 20 pasaules labākajām idejām no pieteiktajām 1700 idejām, iepazīstinās ar savas idejas dizaina koncepta attīstīšanu konkursa četrās kārtās, kā arī dalīsies iespaidos par redzēto „Electrolux Design Lab 2013” konkursa noslēguma pasākumā Stokholmā, Zviedrijā, kur bija iespēja klātienē redzēt 10 finālistu darbus.

Savukārt noslēgumā par saviem novērojumiem, pērn vērtējot Latvijas studentu darbus un apmeklējot konkursa finālu Stokholmā, stāstīs „Electrolux Design Lab” oficiālā vēstnese Latvijā un konkursa vietējās žūrijas pārstāve – garšu dizainere un žurnāla „Četras Sezonas” redaktore Signe Meirāne.

Lekcija notiks Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa 2. stāvā no plkst. 11.30 līdz plkst. 13.00.

Ierobežotā vietu skaita dēļ lūgums pieteikt dalību lekcijā līdz 10. februāra plkst. 17.00 rakstot uz e-pastu riga(abols)hauska.com">.

Par „Electrolux Design Lab 2014”
2014. gada konkursam „Veselīgas mājokļa veidošana” (Creating Healthy Homes) iespējams pieteikt produktu, aksesuāru, pakalpojumu idejas trīs tematiskos virzienos: kulinārijas prieks (Culinary Enjoyment), audumu kopšana (Fabric Care) un gaisa attīrīšana (Air Purification). Lai piedalītos konkursā, dalībniekam jāiesniedz idejas apraksts, vizuāla skice, kas to ilustrē, un potenciālā lietotāja iespējamo ieguvumu apraksts. Ideju iesniegt konkursa pirmajai kārtai varēs no 2014. gada 1. marta līdz 6. aprīlim. Konkursā aicināti pieteikties dizaina studenti, lai ar dizaina idejām sacenstos par sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu „Electrolux” starptautiskajā dizaina centrā un par naudas balvām, kuru kopējais budžets ir 11 000 eiro. Konkurss norisinās jau divpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti un citas izglītības iestādes, tajā piedalījušies pēdējos četrus gadus. Plašāk: www.electrolux.com/electroluxdesignlab.

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk nekā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi - darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri, putekļu sūcēji un mazā sadzīves tehnika. 2012. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 12,79 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 61 000 darbinieku. Plašāk: www.electrolux.lv.