Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas dalība ENCATC konferencē Lečē

No 2015. gada 21. līdz 23. oktobrim Lečē, Itālijā, norisinājās ikgadējā Eiropas Kultūras menedžmenta un kultūrpolitikas izglītības tīkla (ENCATC; European network on Cultural Management and Cultural Policy education) konference, kurā tika pārstāvēta Latvijas Mākslas akadēmija (LMA). Šogad Mākslas akadēmija kļuvusi par ENCATC oficiālu biedru.

Šīgada konference veltīta kultūras ekoloģijas tēmai, un tajā tika prezentēts pārskats par aizvadīto periodu – 2014. gadu, kā arī vairāki jauni pētījumi kultūrpolitikas un kultūras vadības jomā.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs prezentēja Mākslas akadēmiju ENCATC valdei un dalībniekiem. Konferences laikā notika arī LMA rektora un ENCATC prezidentes prof. Annikas Šrammes (Annick Schramme) tikšanās, pārrunas ar Honkongas Izglītības institūta Mākslas menedžmenta un uzņēmējdarbības maģistra programmas vadītāju prof. Tseng Sun-man.

Paralēli konferencei norisinājās seminārs par finansējuma piesaisti kultūras uzņēmējdarbībai, kurā piedalījās LMA projektu vadītājs Jānis Gailītis.

ENCATC ir viens no vadošajiem kultūras menedžmenta un kultūrpolitikas izglītības globālajiem tīkliem, kas apvieno vairāk nekā 100 institūcijas 40 valstīs. Tīkla dalībnieki ietekmē kultūrpolitikas veidošanu, iekļaujas starptautiskajā tirgū, dalās ar resursiem, pētījumiem, publikācijām un notikumiem.

Lečē tapis arī mākslas projekta “World Cities. Live Paintings” turpinājums – Aleksejs Naumovs papildinājis pasaules pilsētu ainavu kolekciju, un jaunradītais darbs būs aplūkojams turpmākajās projekta izstādēs.


Attēlā: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs ENCATC konferencē Lečē, Itālijā. Foto: no LMA arhīva