Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas dalība jauno dizaineru konkursā “SaloneSatellite”

No 2015. gada 14. līdz 17. oktobrim norisinās dizaina izstāde “I Saloni WorldWide Moscow”, kuras ietvaros notiek jauno dizaineru konkurss “SaloneSatellite”. Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) konkursā pārstāv studenti: Inga Insberga, Aleksejs Donka. Dalībnieku vidū ir arī LMA absolventi – Ligita Breģe un Rodions Zeņevičs.

Šīgada izstāde ir jau vienpadsmitā “I Saloni WorldWide Moscow” vēsturē. Kā katru gadu, izstādi papildina starptautiskas meistarklases, kas veidotas kā sastapšanās platforma dažādu jomu pārstāvjiem. Izstādē piedalās vairāk nekā 300 dalībnieki.

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Inga Insberga konkursā piedalās ar projektu ZIPPY, kuru veido divu līmeņu modulāras sēdmēbeles, kas radītas ar mērķi veicināt saziņu, atbalstīt sēdēšanas ieradumus, kā arī piemērotas darbam ar datoru un maltītes ieturēšanai. Mēbeles izgatavotas no otrreiz pārstrādātu gumijas riepu granulām. Darba vadītāja ir asoc. prof. Barbara Ābele

Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 2. kursa students Aleksejs Donka konkursā pārstāvēts ar projektu FOLDIS – videi draudzīgu transformējamu trauku ērtai, drošai pārtikas pārnēsāšanai un uzglabāšanai. FOLDIS ir aicinājums veselīgi uzkost atpūtas brīžos! Darba vadītājs - docents Ervins Pastors.

Vides dizaina apakšnozares absolvente (2014) Ligita Breģe konkursam sniegusi projektu  Peat PETE, kas ir no kūdras izgatavota ekoloģiska un izglītojoša laikmetīgā dizaina mēbele bērniem. Mēbeles lietošanas process bērnam veido izpratni par lietu dzīves ciklu. Kad mēbele PETE vairs nav funkcionāli izmantojama, tās izejmateriāls sāk dzīvot jaunu dzīvi dārzā.

Funkcionālā dizaina apakšnozares absolvents (2012) Rodions Zeņevičs ar projektu  POGO konkursam piedāvā mīkstu un plastisku konstruktoru no filca, kura detaļas savstarpēji savienojas ar pogu palīdzību. POGO lieliski papildina spēles svaigā gaisā un iekštelpās, no tā var veidot neskaitāmas kombinācijas, tā rosinot bērnu un vecāku radošo potenciālu.