Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas rektors piedalās Azerbaidžānas dienās Kannās

2013. gada jūlija pirmajā nedēļā Kannās (Francijā) norisinājās pasākumu cikls „Kultūras pērles no Kaukāza: Azerbaidžāna Kannās”. Azerbaidžānas kultūras dienās piedalījās mākslinieki no Azerbaidžānas un Francijas, savukārt no Latvijas pasākumā piedalīties uzaicināts bija gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs. 

Gatavojoties kultūras dienu atklāšanai, aicinātie mākslinieki uz Kruazetes bulvāra – pazīstamās Kannu centrālās promenādes – strādāja pie izstādes „Maiden Towers” tapšanas. Izstādes mērķis bija iepazīstināt auditoriju Francijā ar vienu no senākajiem Azerbaidžānas kultūras pieminekļiem – Jaunavas torni (Qiz Qalasi), kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viens no Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku simboliem. Katrs no māksliniekiem apgleznoja torņa modeli, iekodējot savā darbā īpašu māksliniecisko vēstījumu. Alekseja Naumova gleznojums tapa ar vadmotīvu „Jūra”, vienotā kultūras telpā simboliski sapludinot Kaspijas jūru, Vidusjūru un Baltijas jūru. Zilajos ūdeņos kā akcenti brauc kuģi – katras nācijas ceļojošie kultūras vēstneši.

Azerbaidžānas dienās Kannās piedalījās arī galerija „Qiz Qalasi” – viens no tuvākajiem Latvijas Mākslas akadēmijas partneriem Azerbaidžānā, ar ko Valsts prezidenta oficiālās vizītes laikā š.g. pavasarī noslēgta vienošanās par sadarbību.

Izstādes „Maiden Towers” atklāšanā piedalījās Azerbaidžānas vēstnieks Francijā Elhins Amirbajovs (Elchin Amirbayov), Azerbaidžānas pirmā lēdija un HEYDAR ALIYEV fonda prezidente Mehriba Alijeva (Mehriba Aliyeva) un Kannu vicemērs Bernārs Brošāns (Bernard Brochand).

Izstāde Kannās aplūkojama no š.g. 4. līdz 20. jūlijam.