Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina koncepts "COCO" iekļūst "Electrolux Design Lab 2013" otrajā kārtā

Divi dizaina koncepti no Latvijas 1700 ideju konkurencē ir izvirzīti pasaules mēroga dizaina konkursa „Electrolux Design Lab 2013” otrajai kārtai. Kopumā no Latvijas tika iesniegti 36 dizaina koncepti, no kuriem divi ir nonākuši TOP100+ darbu sarakstā, lai tiktu pilnveidoti tālāk un lai sacenstos par iekļūšanu konkursa trešajā kārtā.

Otrajā konkursa kārtā ir nonākuši divi dizaina koncepti no Latvijas. Pirmais ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares maģistrantes Kristīnes Bulas dizaina koncepts „COCO”, kas ir atraktīvs risinājums interjeram gaisa atsvaidzināšanai ar lietotāja iecienītākajiem savvaļas augu aromātiem un putekļu absorbēšanai. „COCO” vienlaikus ir gan praktisks un aromātisks aksesuārs interjerā, gan arī dzīvestelpas dekors. Otrais ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa audzēknes Inutas Graudiņas projekts „SAMAG”, kas ir praktisks risinājums drošai kopīgai ēst gatavošanai šaurā virtuvē vai kopā ar bērniem. Idejas pamatā ir ergonomiski izstrādāts magnētisks aksesuārs, kas novērš iespējamās un nevēlamās virtuves trauku kustības uz plīts virsmas. Šaurā virtuvē aksesuārs pasargā no trauku nevēlamas pārbīdīšanas vai sagāšanās, kā rezultātā var, piemēram, apdedzināties. 

Latvijas autoru dizaina koncepti ir apskatāmi un par tiem iespējams balsot te:
- Kristīnes Bulas ideja „COCO” (klikšķināt šeit);
- Inutas Graudiņas ideja „SAMAG” (klikšķināt šeit).
 
„Saņēmām pieteikumus no 29 pasaules valstīm. No 1700 pieteiktajām idejām tās 105, kuras izvirzījām tālākai attīstīšanai, ir pārliecinošas un pārdomātas, lai nākotnē ēst gatavošanu, uzkopšanu un gaisa attīrīšanu padarītu vēl iedvesmojošāku. Šogad, izskatot pieteikumus, novērojām, ka ir jauni veidi, kā studenti izmanto 3D drukas tehnoloģiju, kādas ikdienā līdzi ņemamās un pārnēsājamas ierīces var būt nepieciešamas nākotnē, jaunas pieejas integrētiem ierīču risinājumiem, koncepti, kuros būtiski ir mūsu ikdienas ieradumi un mūsu sajūtas, kā arī viedo tehnoloģiju izmantošana kopīgā ēst gatavošanā. Šis gads ir aizraujošs arī tāpēc, ka dizaina koncepti vairs nav tikai par produktiem, bet arī par pakalpojumiem un ikdienas piederumiem,” norāda „Electrolux” dizaina direktors Tomass Johansons (Thomas Johansson).

Šogad dizaina koncepti tika radīti par tēmu „Iedvesmojošā dzīve pilsētā”, ko bija iespējams izvērst trīs tematiskos virzienos – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana. Šogad konkurss norisinās piecās kārtās, ļaujot dalībniekiem pilnvērtīgi izstrādāt dizaina konceptu no idejas līdz funkcionālam risinājumam. Otrajā kārtā nokļuvušos dizaina konceptus līdz šī gada 1. maijam to autori pilnveidos, lai pēc tam tos atkal izvērtētu „Electrolux” dizaina profesionāļu žūrija, izvēloties TOP50+ darbus, kas nonāks nākamajā konkursa kārtā. Vienlaikus katrs dizaina koncepts piedalās arī publiskā balsojumā, iegūstot visvairāk balsu, tie automātiski nonāk trešajā konkursa kārtā.

Tas students, kura dizaina koncepts iegūs visvairāk balsu publiskajā elektroniskajā balsojumā, saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā. Pirmās vietas ieguvējs, kuru noteiks žūrija, izvēloties vispārsteidzošāko nākotnes mājsaimniecībai noderīgu dizaina risinājumu, saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā un sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu starptautiskajā „Electrolux” dizaina centrā. Otrās vietas ieguvējs saņems 3000 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 2000 eiro.

Konkursa aktualitātes visā pasaulē gada garumā atspoguļo konkursa vēstneši. Latvijā „Electrolux Design Lab 2013” vēstnese šogad ir praktiskā dizaina lietotāja, garšu dizainere un portāla Četrassezonas.lv redaktore Signe Meirāne, vēstot par aktuālo un praktisko portālā Četrassezonas.lv īpašā konkursam veltītā sadaļā (klikšķināt šeit). Konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un citas izglītības iestādes, tajā piedalās jau ceturto gadu.

TOP100+ dizaina koncepti ir apskatāmi konkursa vietnē (klikšķināt šeit)

Piecas „Electrolux Design Lab 2013” konkursa kārtas:
1. kārta: Idejas un skices iesniegšana (no 18. februāra līdz 15. martam)
2. kārta: Idejas koncepta attīstīšana (no 3. aprīļa līdz 1. maijam)
3. kārta: Vizuālā idejas attīstīšana (maijs)
4. kārta: Funkcionalitātes attīstīšana (jūnijs un jūlijs)
5. kārta: Electrolux Design Lab fināls (oktobris)

Konkursa aktualitātēm iespējams sekot arī sociālo mediju kanālos:
- Electrolux Design Lab blogā: Electrolux.com/electroluxdesignlab
- Twitter: Twitter.com/Electrolux
- Flickr: Flickr.com/photos/electrolux-design-lab
- Pinterest: Pinterest.com/Electrolux
- Instagram: Instagram.com/Electrolux

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk kā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi – darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2011. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 11,30 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 58 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.