Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studenti gūst izcilus panākumus "SaloneSatellite WorldWide Moscow"

No 2012. gada 10. līdz 13. oktobrim Maskavā astoto reizi Itālijas dizaina izstādes „I Saloni WorldWide Moscow” ietvaros norisinājās jauno dizaineru konkurss „SaloneSatellite”. Šogad konkursā ar izciliem panākumiem piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti.

Godpilno 1. vietu konkursā ieguvusi Vides mākslas apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Ligita Breģe un 3. vietu – Funkcionālā dizaina maģistrantūras 1. kursa students Rodions Zeņevičs. Abi jaunie dizaineri apbalvojumus saņēmuši par bakalaura darbiem (Ligitas Breģes diplomdarba vadītājs ir docents Juris Krūmiņš, Rodiona Zeņeviča - Dizaina nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, lektors Ervīns Pastors).

Balvas jaunajiem dizaineriem pasniedza „SaloneSatellite” kuratore un Ņujorkas Modernās mākslas muzeja „MoMa” padomniece Marva Grifina (Marva Griffin), Itālijas vēstnieks Krievijā Antonio Zanardi Landi un Itālijas Kokrūpnieku un mēbeļu ražotāju federācijas „FederlegnoArredo” priekšsēdētājs Roberto Snaidero. Tāpat konkursa laureāti izpelnījās lielu mediju uzmanību, sniedzot intervijas tādiem pazīstamiem dizaina izdevumiem kā „Interni”, „Abitare” u.c. Panākumi konkursā sniedz iespēju laureātiem 2013. gada aprīlī ārpus konkursa un bez maksas piedalīties ievērojamās Milānas dizaina meses jauno dizaineru sadaļā „SaloneSatellite”. 

„I Saloni WorldWide Moscow” šogad piesaistījis 516 dalīborganizācijas no Itālijas un citām valstīm. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, izstādes platība ir pieaugusi par vairāk nekā trešdaļu, kas nozīmē, ka „I Saloni WorldWide Moscow” ir kļuvis par vadošo notikumu interjera dizaina jomā Krievijā.

Izstādes vadmotīvs – „Labākais, ko dizains var piedāvāt” (The Best that Design has to Offer) – atspoguļo ekspozīcijas augsto kvalitāti. Piedāvājuma spektrs ir plašs – no aktuālākajiem šībrīža jauninājumiem un mūsdienu dizaina līdz klasiskā stila mēbelēm, no gaismekļiem un tekstila izstrādājumiem līdz virtuves, biroja un vannasistabu mēbelēm un aksesuāriem.

Kā ierasts, arī šogad izstādes ietvaros norisinājās „SaloneSatellite Moscow”, kur skatāms jauno dizaineru veikums. Programmu kvalitatīvi papildināja meistarklases, kurās arhitekti Flavio Albanēze (Flavio Albanese), Rodolfo Dordoni, Roberto Peregalli un Laura Satori dalījās uzskatos par dizaina attīstību pēdējās desmitgades laikā un dizaina žurnāliste un kritiķe Olga Kosireva (Olga Kosyreva) piedāvāja iespēju ielūkoties dzīvojamās apbūves teritoriju plānošanas, dizaina un telpu iekārtošanas jautājumos. 

Sīkāka informācija par „I Saloni WorldWide Moscow”: www.cosmit.it/en/moscow