Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studenti radījuši tērpu Lady Gagai

Latviešu jaunie dizineri, Latvijas Mākslas akadēmijs Dizaina nodaļas studenti — Kristaps Priede, Renāte Vītola un Rasma Pušpure —, īpaši popmūzikas zvaigznei Lady Gaga radījuši jaunu tērpu — no koka.

Pati popzvaigzne par šo dāvanu pagaidām nav informēta, taču tērps atradīsies skatuves aizkulisēs un ir noorganizēts, ka Lady Gaga to apskatīs.

Kā raksta "Sestdiena", ideja par koka tērpu radusies Latvijas Kokrūpniecības federācijai, izstādē "Iepazīsties — koks!". Lai gan sākotnēji tā bijusi tikai nevērīga frāze, tā aizķērusies grafiskā un industriālā dizainera Kristapa Priedes prātā. Viņš piesaistījis jauno modes mākslinieci Renāti Vītolu un rotu dizaineri Rasmu Pušpuri.

"Koks simbolizē dzīvības spēku un sildošu patvērumu," stāsta tērpa autori, "tas sevī ietver trīs pamatelementus — ūdeni, zemi un gaisu, kas vēstī gan par tā dabisku augšanu, gan vitālu lomu cilvēces eksistencē. Stihijas tiek apvienotas vienā veselumā, radot spēcīgu un nedaudz pretrunīgu tēlu. Tērps tika veidots, iedvesmojoties no šo pamatelementu kopuma īpašībām."

Vislielākos sarežģījumus radījusi materiālu dažādā daba - salikt kopā audumu, metālu un koku, lai tas viss turētos un tērpa nēsātājai nevajadzētu krist gar zemi no smaguma.

Konstruktīvi sarežģītajam tērpam pamatā ir debeszils "bodijs", kas nedaudz aizgūts no 80. gadu modes. Interesanta detaļa ir metāla zobrati, kas simbolizē kokapstrādi un dod tērpam diezgan drosmīgu izskatu. Visredzamākie apjomi ir finierim. Tērps ir savienots ar metāla kniedēm.

"Ja šajā tērpā viņa uzies uz skatuves, tā būs mūsu zvaigžņu stunda!" "Sestdienai" teic Rasma Pušpure.

Lady Gaga koncerts Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, notiks 2012. gada 23. augustā.