Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas tēlniecības studentu darbi Ogres pilsētvidē

2012. gada 20. septembrī Ogrē oficiāli tika atklātas sešas Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas skulptūras: Annas Rasmus „Bija tā”, Artūra Lakšēviča „Atpūta”, Anetes Bajāres „Plūsma”, Laimas Debertes „Atmiņu stacija”, Solvitas Rulles „Atminas par…” un Riharda Ābeltiņa „Priežakmens”. 

Projekts īstenots Ogres novada pašvaldībai sadarbojoties ar projekta vadītāju - tēlnieku un Mākslas akadēmijas docentu - Valti Barkānu, kā arī ar Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares 1. un 2. kursa studentiem. Jauno tēlnieku granītā kaltie darbi tapa divus mēnešus. Trīs no darbiem atrodas Ogres vecupes pludmalē, divi – Līkā tilta abos galos, bet viens – netālu no pareizticīgo baznīcas.

Kā portālam ogrenet.lv stāsta docents Valtis Barkāns, par paveikto ir labi padarīta darba sajūta. „Lielākajai daļai patīk šie darbi, un par to ir lielākais prieks.” Savukārt Mākslas akadēmijas profesors un Tēlniecības katedras vadītājs Bruno Strautiņš, vērtējot topošo mākslinieku darbus, atzīst, ka katram no šiem jauniešiem jau ir redzams savs rokraksts – gan izvēlētās tēmas, gan darba formas ziņā.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egīls Helmanis, kurš ir autors idejai bagātināt pilsētas rotu ar granīta skulptūrām, ļoti atzinīgi vērtē studentu veikumu un pateicas gan šo skulptūru veidotājiem, gan viņu pedagogiem par, var teikt, nenovērtējamo dāvanu Ogrei 85 gadu jubilejā, kas tiks svinēta nākamgad.

Sīkāk par Mākslas akadēmijas tēlniecības studentu radītajiem darbiem var lasīt ogrenet.lv portālā (šeit, šeit un šeit), kur atrodamas arī vairākas foto galerijas.