Meklēt
Izvēlne

Mākslas albuma „Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētki un izstādes atklāšana Kalnciema kvartālā

2014. gada 26. septembrī notika mākslas albuma „Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” atvēršanas svētki un izstādes atklāšana.  Mākslas albumu izdevis apgāds „Jumava”.

“Ikviena dzīve ir iespaidu kolekcija — krāsaina, spilgta, kontrastaina un pārsteidzoša. Atšķirība tikai tā, ka mākslinieks par savu dzīvi atstāj vispatiesākos lieciniekus — tie nemelo, tos nevar atklāt fragmentos, tos nav pieņemts ieslēgt seifos vai iznīcināt — tie ir mākslas darbi, skaistākie laikmeta liecinieki. Tie kā neaizsargāti bērni dodas pasaulē un stāsta visiem par laiku, kurā dzimuši...” (A. Avotiņa)

Gleznotājs Aleksejs Naumovs ir izcils ainavists un ievērojamākais plenērists mūsdienu Latvijas mākslā. Latvijas Mākslas akadēmijas rektora, profesora Alekseja Naumova mākslas darbu izlases kolekcijai veltītā grāmata “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija”, kuras sastādītāja ir mākslas zinātniece Austra Avotiņa, ir retrospektīvs gandrīz piecdesmit darba gadu pārskats, kas papildināts ar plašu biogrāfisko un fotogrāfiju daļu. Katras daļas — sarunu un reproducēto darbu — vienojošais elements ir kāda attiecīgajos darbos dominējošā krāsa, motīvs vai attiecības. Teksta veidošanā izmantotas 2012. un 2013. gadā tapušas intervijas ar Alekseju Naumovu un viņa kolēģiem un draugiem — Kristapu Zariņu, Ilzi Avotiņu, Andri Teikmani, Imantu Vecozolu, Normundu Brasliņu —, un dzīvesbiedri Anitu Paegli.
Pasākuma programmā bija apgāda “Jumava” vadības un mākslas albuma “Aleksejs Naumovs — Iespaidu kolekcija” veidotāju uzrunas — teksta un koncepcijas autores Austras Avotiņas, mākslinieka Alekseja Naumova.

Grāmatas atvēršanas svētku dienā Kalnciema kvartālā bija iespēja iegādāties mākslas albuma eksemplārus un notika izloze – viens no grāmatas pircējiem īpašumā ieguva Alekseja Naumova mākslas darbu. Līdz pat 12. oktobrim visiem interesentiem ir iespēja izstādes ekspozīcijā aplūkot gan krāšņajā grāmatā ietvertos, gan neietvertos, ne mazāk aizraujošos darbus, kuri tapuši plenēros visdažādākajās pasaules pilsētās un vietās. Izstāde būs aplūkojama darba dienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 22.00, ieeja bezmaksas.


Izstādes norises vieta:
Kalnciema kvartāls
Kalnciema iela 35, Rīga