Meklēt
Izvēlne

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” notiks starptautiska laikmetīgās mākslas konference

2015. gada 22. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “TETE-A-TETE 2015” ietvaros Mākslas muzejā “Rīgas Birža” notiks starptautiska konference “Kas dārzā? – Māksla Rīgas zaļumā”. 

Konference veltīta izaicinājumiem, kas saistīti ar laikmetīgās mākslas un laikmetīgas pilsētas mijiedarbību. Kā viena no būtiskām diskusijām uzskatāma Austrumeiropā pārprastā izpratne par to, kas ir laikmetīga māksla pilsētvidē, nereti liekot vienlīdzības zīmi ar dekoratīviem darbiem, kas veidoti laika periodā pēc klasiskā modernisma. Konferencē tiks atspoguļota citu valstu pieredze — tie būs labākie piemēri, problēmas, perspektīvas un sapņi, kā arī Borisa un Ināras Teterevu fonda pieredze programmas “Māksla publiskā telpā” īstenošanā.

Konferencē uzstāsies un savā pieredzē dalīsies KIASMA muzeja galvenā kuratore Arja Milllere (Arja Miller) no Somijas, mākslinieks Dmitrijs Gutovs (Dmitri Gutov) no Krievijas, kuratore Helēna Demakova no Latvijas, kurators Norberts Vēbers (Norbert Weber) no Vācijas, māksliniece Sana Gobe (Sana Ghobbeh) no Irānas, māksliniece Evita Vasiļjeva tandēmā ar kuratori Kristeli Vestersu (Christel Vesters) no Nīderlandes un mākslinieks Indriķis Ģelzis tandēmā ar mākslas vēsturnieku Džonu Velčmanu (John C. Welchman) no ASV.

Prognozējot lielo interesentu atsaucību, aicinām pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties konferencei, iespējams, nosūtot pieteikumu uz vita.birzaka(abols)lnmm.lv">. Dalība konferencē ir bez maksas, konferences tiešraide – www.diena.lv.

Vairāk informācijas: www.tat.lv