Meklēt
Izvēlne

MĀKSLAS TELPA “PILOT” IZZIŅO ATVĒRTU KONKURSU LMA DIPLOMDARBU IZSTĀDES 2024 IZVEIDEI

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) vizuālās, vizuāli plastiskās un audiovizuālās mediju mākslas nodaļas studenti, kuri šogad absolvēs LMA aicināti iesniegt savu pieteikumu diplomdarbu grupas izstādei PILOT telpās.

Mākslas telpa PILOT tika atvērta 2020. gadā un līdz šim brīdim pirmo pieredzi izstāžu veidošanā ieguvuši vairāk kā 100 studenti, savukārt PILOT telpas veidotie projekti guvuši ievērību Latvijas laikmetīgās mākslas scēnā, gūstot apmeklētāju un žurnālistu ievērību, kā arī recenzijas medijos.

Veidojot grupas izstādi PILOT telpā, vienas katedras vai vairāku katedru starpā, absolventiem ir iespēja kvalitatīvi eksponēt savu darbu un iegūt pieredzi izstādes veidošanā, un plašāku rezonansi, kuru nodrošina šī platforma. Aicinām arī veidot izstādes pavadošo aktivitāšu programmu, piemēram, lekcijas, sarunas, performances vai citus notikumus, kas veicinātu plašākas auditorijas uzmanību.

Pieteikumā jānorāda:

  • grupas izstādes koncepts un tā aktualitāte
  • izstādes mākslinieki, aptuveni jāraksturo darbi, kurus paredzēts eksponēt (medijs, daudzums)
  • izstādes komanda – projekta vadītājs, kurators, tekstu autors, scenogrāfs, grafiskais dizaineris
  • veidi kā tiks piesaistīts finansējums (sponsori, atbalstītāji, u.c.)
  • vizuālais pielikums, kurā norādīti līdzšinējie studentu darbi, diplomdarba skices vai ieskats no radošā procesa

PILOT pastāvēšanas laikā izkristalizējies, ka katrai izstādei ir ļoti svarīgi piesaistīt kādu nozares profesionāli (pasniedzēju, pieredzējušu mākslinieku, scenogrāfu, kuratoru, producentu), kurš izstādes veidošanas laikā var dalīties ar savām zināšanām un palīdzēt veiksmīgi uzraudzīt šo procesu, tādejādi padarot studentu pieredzi vērtīgāku. Tādēļ aicinām norādīt izstādes komandas aprakstā personu ar kuru plānojat sadarboties.

Šis uzsaukums ir atvērts visdažādākajām iniciatīvām un sadarbībām starp absolventiem no dažādām katedrām, un izglītības līmeņiem (BA – MA – PhD), kā arī visdažādākajām formām. Lūgums pieteikumu veidot koncentrētu, skaidru un saprotamu iekļaujot visus augstāk minētos punktus.

Pieteikuma iesniegšana: PDF formātā (nepārsniedzot e-pasta pielikuma izmēru).

Iesniegšanas termiņš: 2024. gada 15. februāris, uz e-pastu:

Iesūtītos pieteikumus vērtēs LMA izveidota komisija.
Atbalstītajam projekta tiks piedāvāta iespēja veidot izstādi 2024. gada jūnijā.