Meklēt
Izvēlne

Mākslinieces Ilzes Aviks vieslekcija "Autobiogrāfija"

2012. gada 16. maijā plkst. 15:00 visi interesenti aicināti apmeklēt latviešu izcelsmes amerikāņu tekstilmākslinieces Ilzes Aviks vieslekciju „Autobiogrāfija”, kas tiek rīkota sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. Lekcija notiks Mākslas akadēmijas 19. auditorijā.

Dzimusi latviešu ģimenē ASV, Ilze Aviks jau agrā jaunībā iemācījās izšūt un aust. Saskarsme ar tradicionālajām tekstilmākslas tehnikām ļāva māksliniecei saprast, ka rakstiem un simboliem ir būtiska nozīme personas identitātē, un ka, strādājot šajās tehnikās, darbos iespējams ielikt ārkārtīgi daudz no sevis paša.

Prezentācijā Rīgā Ilze Aviks demonstrēs tādu mūsdienu tekstilmākslinieku darbus, kuri savā daiļradē izmanto personīgo dzīves pieredzi. Vieslekcijas tematiskajā uzstādījumā arī sakņojas prezentācijas nosaukums – „Autobiogrāfija”. Ilze Aviks auditoriju iepazīstinās arī ar saviem darbiem un rosinās domāt par tekstilmākslu kā vienu no pašizpausmes veidiem, kuru izmantojot iespējams radīt pašiem savus stāstus.

Ilze Aviks ir absolvējusi Kanzasas Universitāti (Glezniecība un mākslas vēsture) un Kolorādo Štata universitāti (Tekstilmāksla). Jau vairāk nekā 30 gadu māksliniece vada savu studiju Durango pilsētā Kolorado štatā (ASV). Pēdējo 15 gadu laikā Ilze Aviks pasniegusi Fort Lewis koledžā, kā viesmāksliniece pabijusi lielā skaitā universitāšu ASV, aktīvi piedalījusies izstādēs un vadījusi radošās darbnīcas ASV, Kanādā un Austrālijā. Mākslinieces darbi regulāri tiek publicēti mākslas un dizaina žurnālos ASV, kuros nereti lasāmas arī viņas pašas esejas un recenzijas.

Lekcija notiks angļu valodā.

Ieeja bezmaksas.

Ilzes Aviks mājas lapa: www.ilzeaviks.com