Meklēt
Izvēlne

Martas Ģibietes personālizstāde "Spārni"

Tumšajā novembra pievakarē, kad teju akūti sāk pietrūkt gaismas un saules siltuma, bet līdz Ziemassvētku mīlīgajām uguntiņām vēl pacietīgi jāgaida, nereti ilgojamies vēl tik tālās vasaras prieka un bezrūpības. Aizverot acis, spējam atsaukt atmiņā sajūtu, kad basām kājām iebriduši ezerā, sajūtam spāres spārnu neredzamo pieskārienu. Nemaz tik neaizsniedzama šī sajūta vis nav. Vasaras saldme rodama Martas Ģibietes personālizstādē „Spārni”, kas no š.g. 1. līdz 21. decembrim būs skatāma Stikla galerijā Vecrīgā.

„Spārnu” ideja aizsākusies pērnās vasaras makšķerēšanas plenērā „Zelta āķis” Mālpilī un nupat iemiesojusies vairākos jaunos stikla objektos. Mākoņi, spāru spārni, vasaras vējš un vieglums, kas tik bieži pietrūkst rudenim piedienīgajā smagnējībā, ir ekspozīcijas tēma un tēli vienlaikus. Māksliniece vasaras sajūtas veidojusi radot dažādus stikla objektus, spēlējoties ar krāsu un telpu. Izstāde „Spārni” ir aicinājums ikvienam rudens drēgnajā pelēcīgumā izbaudīt malku spirgtās un svaigās vasaras.

Marta Ģibiete ir viena no tām stikla mākslā strādājošām māksliniecēm, kas pārsteidz ar tehnoloģisku virtuozitāti, tēmu interpretāciju un emocionalitāti. Viņas radītā autortehnika kļuvusi par autores vizītkarti – no daudziem ģeometriski precīzi aprēķinātiem stikla gabaliņiem, kuros iepriekš iekausētas kapara stieples, kopā savīti tēli, kas pāraug bez ierobežojuma formu stikla tēlniecībā. Tā guvusi pārliecinātu atzinību ne tikai vietējā, bet starptautiskā mērogā. Martas Ģibietes mākslas filozofija nav aprēķināma kā formula. Tā ir kā dzīvs organisms, kura pamatā ir dažādu dzīves izjūtu mijiedarbības enerģija. Sajūtas un prāts, mērķis un process, tradīcijas un eksperimenti, koncepcija un tās transformēšana stiklā ir impulsi, kas iedvesmo mākslinieci radīšanai.

Izstādes darba laiks:
Otrdiena – pirmdiena: 13.00 – 19.00
Sestdiena: 12.00 – 17.00
Svētdiena, pirmdiena: slēgts

Stikla galerija
Laipu iela 6, Vecrīga

Tuvākai informācijai:
Marta Ģibiete
Mob. tel.: +371 29883632
E-pasts: martagibi(abols)tvnet.lv">
Resursi internetā: www.gibiete.eu, www.stiklagalerija.lv