Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Envijas Mednes personālizstāde "Ziema Dienvidos"

Latvijas Mākslas akadēmijas mazo izstāžu cikls „Mana telpa” šopavasar mākslas mīļotājus iepazīstinājis ar desmit jauno mākslinieku radošajiem darbiem, un nu ir pienākusi kārta cikla noslēdzošajai ekspozīcijai – glezniecības studentes Envijas Mednes personālizstādei „Ziema Dienvidos”, kas būs aplūkojama Akadēmijas telpās no 2013. gada 21. līdz 31. maijam. 

„Mana matemātikas skolotāja pamatskolā vienmēr teica, ka atmiņa ir kā muskulis, kas jātrenē. Gleznošana man ir process, kurā atminos un cenšos reproducēt kādu mirkli, lietu, vietu, cilvēkus, kas pievērsuši manu uzmanību,” tā savu darbību raksturo jaunā māksliniece Envija Medne. Izstādē „Ziema Dienvidos” būs skatāmas gleznas, kas veidotas no skicēm un iespaidiem par ceļojumu pagājušajā ziemā.

Envija Medne ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Apģērbu dizaina nodaļu un šobrīd studē glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, 1. kursā.

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad esam varējuši vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”, kurai sekoja Aļonas Prokofjevas „Virsmas”, Daces Brakmanes „Mataini”, Ievas Gailītes „Sibīrijas pieraksti”, Kristīnes Lasmanes „Izklāties”, Edgara Soprāna „R12 – Z13”, Elīnas Vītolas un Madaras Peisenieces kopizstāde „Elīna+Madara „0123456789”” un Kristīnes Graudules „Iekšējā telpa”.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga