Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa" Rūtas Račko personālizstāde "Telpa"

Rūtas Račko personālizstāde „Telpa” mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros ir apskatāma no 2012. gada 26. marta līdz 30. martam.

„Katram cilvēkam ir sava telpa, kurā viņš jūtas norobežots no ārpasaules un var būt tikai pats ar sevi. Tā var būt gan fiziska, gan garīga telpa. Un nav jāizprot citu telpas. Katram sava,” domās par personīgās telpas raksturu dalās Rūta Račko, kuras izstādē ir aplūkojama par tēmu tapusi instalācija.

Rūta Račko ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu. Mākslas akadēmijā studijas uzsākusi Funkcionālā dizaina apakšnozarē, taču tagad jau divus gadus uzmanības centrā ir glezniecība.

Izstāžu ciklā „Mana telpa” jau notikusi topošās gleznotājas Madaras Neikenas izstāde „t-elpa”, Patrika Zvaigznes izstāde „s007m”, Dārtas Šķēles instalācija „Ceļš”, Laimas Steikas izstāde „Kaimiņi”, Dagnes Ventiņas izstāde „Mirklis”, Kristas Dzudzilo izstāde „Privātā”, Zanes Tučas instalācija „Izstādes ideja” un Dārtas Leiškalnes izstāde „Tīri”, kurām sekos citu kursabiedru ekspozīcijas visa pavasara cēliena garumā.

Izstāžu cikls savā ziņā ir arī Glezniecības apakšnozares un Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares sadarbības projekts, jo katru topošā mākslinieka izstādi ar recenziju papildinās kāds no jaunajiem mākslas zinātniekiem. Šobrīd jau ir tapušas vairākas recenzijas par nesen aizvadītajām studentu izstādēm.

Ar jau notikušajām un vēl gaidāmajām izstāžu cikla „Mana telpa” izstādēm un to recenzijām var iepazīties šeit (klikšķināt te).


Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas