Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Ievas Gailītes personālizstāde "Sibīrijas pieraksti"

No 2013. gada 12. marta līdz 22. martam mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibilā būs aplūkojama stikla mākslas maģistrantes Ievas Gailītes izstāde „Sibīrijas pieraksti”. 

„Diendienā lūkojamies caur loga rūti, caur stiklu – tā ir mūsu personiskās telpas robeža. Vai ļaujam caur šo logu lūkoties arī citiem? Vai ļaujam ieskatīties savā dzīvē un dvēselē? Šis stāsts ir par ģimeni, par likteni, par skaisto un par sāpīgo, un pats galvenais – par mīlestību… Un šoreiz caur stiklu…”

Ieva Gailīte ir absolvējusi Cēsu pilsētas Mākslas skolu. Pašlaik studē Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares maģistratūrā 1. kursā. Šis ir jau desmitais gads, kuru Ieva Gailīte savā dzīvē saista ar stikla mākslu, kas arī ir viņas lielākā aizraušanās. Izstādēs piedalās kopš 2008. gada, bet šī būs pirmā mākslinieces personālizstāde.

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varam vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”, kurai sekoja Aļonas Prokofjevas izstāde „Virsmas” un Daces Brakmanes izstāde „Mataini”. Turpmāk ciklā būs skatāmas Kristīnes Lasmanes (Grafikas apakšnozare), Edgara Soprāna (Glezniecības apakšnozare), Madaras Peisenieces (Glezniecības apakšnozare), Elīnas Vītolas (Glezniecības apakšnozare), Kristīnes Graudules (Vizuālās komunikācijas apakšnozare) un Envijas Mednes (Glezniecības apakšnozare) izstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga