Meklēt
Izvēlne

METAŠAUSMAS sastop METAHUMORU

Sadarbības prakse starp Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžu un Latvijas Mākslas akadēmijiu

Šī pasākumu sērija pētīja teritorijas, kur pārklājas eksperimentāla mākslas prakse un specifiski formāli paņēmieni šausmu fikcijas konvencijās. No “stāsts stāstā” naratīva tradīcijas līdz found-footage jeb atrastā materiāla kino, fantastikas kā žanra vēsturē pastāvīgi uznirst metafikcionāla lasījuma potenciāls. Var argumentēt, ka pārdabisku būtņu vai notikumu parādīšanās citādi reālistiskos naratīvos pati par sevi ir dominanto reprezentācijas kodu subversija. Tikmēr mazbudžeta šausmu kino DIY etoss iešķoba komerciālā šova nevainojamo simulāciju pamatus, kamēr eksperimentālā kino mutantformas rok vēl dziļāk, ejot starp attēla ainām un aiz tām.

Pasākumu sesijas ietvēra relevanta materiāla seansus, jaunus tieši Vestibule programmai sadarbībā tapušus darbus, darbnīcas un diskusijas. Mērķis bija radīt ideju apmaiņas forumu par šīs tēmas teritoriju ar potenciālu turpmākai sadarbībā bāzētai izpētei un praksei.

Dalībnieku vidū bija Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas akadēmiskais personāls un absolventi: Kristaps Ancāns, Marta Viktorija Agruma, Kintija Avena, Natasha Brown, Madara Gruntmane, Marc Hulson, Medb Mcpherson & Donna Poingdestre, Dzelde Mierkalne, Anna Malicka, Marine One, Agate Tūna & Plastic Afterlife (Kristians Aglonietis & Patrīcija Māra Vilsone)

Daļa no Vestibule mākslas programmas Lethaby galerijā, Centrālajā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžā Londonā, 2023. gada janvārī