Meklēt
Izvēlne

M/GALLERY ATKLĀS IEVAS STALŠENES IZSTĀDI: “GRĒCINIEKUS VĀRĪS KATLĀ”

No 13. līdz 23. aprīlim M/Gallery būs skatāma mākslinieces Ievas Stalšenes personālizstāde “Grēciniekus Vārīs Katlā”.

Kas motivē mūs būt labiem cilvēkiem? Vai rīkojamies labi, jo baidāmies no soda? Kas ir tā patiesība, kurai ticam un ļaujam vadīt mūsu dzīvi? Šie un daudzi citi jautājumi iedvesmojuši ekspozīcijas konceptu. Izstādē “Grēciniekus Vārīs Katlā” māksliniece Ieva Stalšene pēta glezniecības un scenogrāfijas mijiedarbību, radot sakrālas telpas instalāciju, kurā skatitājs tiek aicināts izzināt savas dziļākās motivācijas.

Domājot par izstādi vairākas dienas sevi “dedzināju” - jutu spiedienu, ka man, kā māksliniecei, pašreizējos notikumos vajadzētu izdomāt pasaulē gudrāko domu, bet reāli jau vienīgais, ko es tā godīgi šobrīd nevaru neuzgleznot, ir mana mamma. Tam es redzēju jēgu. Mamma mani iedvesmo dzīvot. Viņa ir visa sākums; pārējais ir manās rokās,” saka māksliniece.

Atverot durvis uz savu iekšējo pasauli, Stalšene lūdz mūs būt pietiekami drosmīgiem darīt to pašu un apdomāt: ko mēs redzam, kad ieskatāmies sevī? Īpaši šī brīža politiskajā klimatā ir svarīgi skatities uz realitāti ar atvērtām acīm un turēties pie lietām, kas mums ir vissvarīgākās,” saka Elena Šalina, M/Gallery kuratore.

Ieva Stalšene ir ieguvusi bakalaura grādu scenogrāfijas apakšnozarē Latvijas Mākslas akadēmijā un šobrīd maģistra programmā turpina studēt glezniecību. Savā radošajā praksē viņa pēta dabiskā un pārdabiskā mijiedarbību, cilvēka saikni ar absolūto un pašam ar sevi. Šī gada februārī Ieva aizvadīja savu pirmo personālizstādi “Pieaugušie Vēnas Negriež” Latvijas Mākslas akadēmijā, kas risināja pašiznīcināšanās un pašsaglabāšanās tēmu. Jau vairākus gadus viņa darbojas mākslinieku apvienībā 4K.

Izstādes atklāšana: 13. aprīlis, 18:00–22:00
Izstāde apskatāma: 2022. gada 13. – 23. aprīlis, M/Gallery, A. Briāna iela 9, Rīga, LV-1001.