Meklēt
Izvēlne

Ministru kabinetā atklās mākslinieka Alekseja Naumova personālizstādi

Otrdien, 2014. gada 9.decembrī, Ministru kabinetā kultūras ministre Dace Melbārde atklās Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, rektora, izcilā ainavista un ievērojamākā plenērista mūsdienu Latvijas mākslā Alekseja Naumova personālizstādi „Krāsainā pasaule”.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane: „Priecājos, ka šī gada Adventa laikā Ministru kabineta ēkā ienāk lielā māksla, ar ko varam patiesi lepoties. Izstāde „Krāsainā pasaule” ir viens no pasākumiem, ko Valsts kanceleja iecerējusi, aizvadot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu un sagaidot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, lai radītu svētku sajūtu, stiprinātu patriotismu un valstiskuma apziņu.”

Izstāde tiks atklāta valdības namā plkst. 11.30. Par spilgto personību – mākslinieku, rektoru, pedagogu Alekseju Naumovu un viņa sasniegumiem Latvijā un ārzemēs, kā arī par sajūtām, piedaloties izstādē, stāstīs kultūras ministre Dace Melbārde.

Pats autors runās par izstādes saturisko un māksliniecisko koncepciju.

Gleznotājs mūs ievedīs savā krāsu pasaulē, parādot gan Latvijas ainavas ar Ventas rumbu, Rīgas panorāmu, Ķīpsalu, Alūksni, gan plašo pasauli ar Parīzi, Ņujorku, Vīni un Burano.

Pasākumā klāt būs arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas jaunie talanti.

Izstāde Ministru kabineta telpās būs aplūkojama līdz 2015.gada 16.janvārim. Interesentiem iepriekš jāpiesaka apmeklējums pie Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantes Maijas Lāces pa tālruni +371 67082924 vai uz e-pastu: maija.lace(abols)mk.gov.lv">.

Attēlā: Aleksejs Naumovs "Rīga. Daugava" (2013). Audekls, akrils, 90x110cm


Maija Lāce
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: +371 67082924, +371 29146065
E-pasts: maija.lace(abols)mk.gov.lv">