Meklēt
Izvēlne

MODES MANIFESTĀCIJA konkursa "Jaunais talants" Grand Prix iegūst LMA Modes mākslas apakšnozares studente Melānija Vilka

Vakar, 16.novembrī, uz Latvijas modes nedēļas MODES MANIFESTĀCIJA mēles manifestēja vienpadsmit daudzveidīgi Latvijas modes zīmoli. Tika paziņoti konkursa “Jaunais talants” Grand Prix un speciālo balvu ieguvēji. Šodien turpinās MODES MANIFESTĀCIJA satelīta pasākumi konceptaveikalā Taste Latvia, Hebe un Leny Tomy Factory.

Par Latvijas modes nedēļas MODES MANIFESTĀCIJA konkursa "Jaunais talants" Grand Prix ieguvēju kļuva Melānija Vilka ar kolekciju “City Gardener”. Viņa ieguva galveno balvu – kolekcijas komercializāciju Taste Latvia, kā arī divu nedēļu praksi tehniskās dokumentācijas sagatavošanai kapsulkolekciju producēšanai no SIA IBBA.  Žūrijas speciālo balvu par radošumu  un modes mārketinga un menedžmenta divu nedēļu kursu Milānā, New Academy of Fine Arts ieguva Anna Elizabete Kasparsone ar kolekciju ‘’Unconventional’’. Savukārt žurnāla "Pastaiga" speciālo balvu  - promo publikāciju saņēma dizaineru duets Ksenija Belca-Beslere un Anete Agneta Krišjanova ar kolekciju ‘’Savory’.

Šodien, 17.novembrī MODES MANIFESTĀCIJA ietvaros plkst. 18.00 notiks bērnu zīmola Hebe koncepta veikala svinīgā atklāšana Stabu ielā 21a, Rīgā, kurā būs jaunās kapsulas kolekcijas “Bilžu burti”, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieci Zani Kārkliņu, prezentācija. Savukārt Iveta Vecmane un Arvils Linde zīmolu kolekciju showroom un promo pasākums notiks Taste Latvia t/c Spice no plkst. 18.00. Visi aicināti arī uz Leny Tomy Factory jaunās kolekcijas showroom Martas ielā 1.

Vakar, 16.novembrī publikai tika atrādīts plašs modes zīmolu spektrs, kas pārstāvēja dažādus modes segmentus un atrodas dažādās attīstības stadijās. Vakara sākumā skatītājiem pārsteigumu sagādāja zīmola Baiba Ripa kolekcijas pieteikums dejā. Tam sekoja konceptuālo modes zīmolu Baiba Ladiga, STATUS BY SHTAMGUTS un Arvils Linde kolekciju skates. Skates turpinājās ar “Attīstības izrāviens” iznācieniem, kuros savas kapsulkolekcijas demonstrēja trīs jaunās modes dizaineres Iveta Vecmane, Laima Jurča un Una Bērziņa, kuras pašreiz turpina studijas Latvijas Mākslas Akadēmijā modes nodaļā. Un visbeidzot, vakara noslēdzošajā daļā bija redzamas ready to wear  (gatavs valkāšanai) zīmolu kolekciju skates un pieteikumi, kuru starpā bija publikas iemīļotais un pieredzējušais zīmols Alexander Pavlov, attīstību piedzīvojušie zīmoli IN by Inga Nipāne, Day Off un Helen Chaude.

BAIBA LADIGA
Zīmola BAIBA LADIGA Rudens/Ziemas 17 kolekcija radīta iedvesmojoties no arhitektūras for-mām un detaļām tādu arhitektu darbos kā Tadao Ando un Arata Isozaki, kā arī dabas novērojumiem un organiskām formām. Kolekcijas pamatā ir personīgs sajūtu kopums, domājot  par jaunu formu,  jaunu  konstrukciju meklējumiem un risinājumiem. Kolekcijā izmantotie materiāli: vilna, viskoze, kokvilna.

STATUS BY SHTAMGUTS
Kolekcijas WHITE sākotnējais atskaites punkts bija balts T-krekls, tā funkcionālais lakonisms kal-poja par audeklu radošiem meklējumiem un atradumu transformācijām Savukārt, gala procesā ņemot par atskaites punktu 19.gadsimta sieviešu kleitu mantojumu, kolekcija ieguva savu beigu izskatu. Visiem pazīstamais un saprotamais T-krekls, piesātinoties ar ziemeļu mūzikas magnētismu caur 19.gadsimtu nostājās vienā laika nogrieznī – kas ir tagad. Tāpēc kolekcija ir radīta pavasa-rim/rudenim 2018, bet pati sezona netiek akcentēta. Mūsdienu dzīves ritms ar ceļošanu - fizisku un virtuālu - izdzēš sezonu robežas. Kolekcija nākotnes utopijai, bet varbūt nākotne ir tagad. 

ARVILS LINDE
Zīmola jaunākā kolekcija: „BLACK HEART, chapter 1” jeb „MELNĀ SIRDS, 1.nodaļa’’ ir sievie-šu tērpu kapsulkolekcija. Zīmola kolekciju dizains tā pamatā ir minimālistisks, un unisex elementiem caurausts, taču  tas vienmēr saglabā eleganci, kas nosaka tā ilgtspējīgumu un aktualitāti vairāku sezonu garumā.

IVETA VECMANE
Kolekcijas “Melanholija” tērpi radīti sievietei, kura cīnās ar savām šaubām un eksistenciālu trauksmi, bet viņa noteikti zina, ko viņa vēlas un kā to vēlas. Smagnējie, blīvie materiāli apvienojumā ar faltētām detaļām pasvītro sarežģīto sievietes būtību. Kolekcijas kleitas, žaketes un svārki uzsver sievišķību. Tie gandrīz maģiskā veidā vienlaicīgi izceļ un apslēpj valkātāju. “Melanholija” pārstāv slow fashion filozofiju un nesteidzas līdzi modes strauji mainīgajām tendencēm.

LAIMA JURČA
Viņas kolekcijas pamatā ir melns, trausls tēls, ar lielu un apjomīgu galvas rotu, kas simbolizē spēju materializēt domas. Pamattēls ir minimālistisks, lai radītu kontrastu ar košo un iespaidīgo domu pa-saules atspoguļojumu. Domu materializēšanās rezultāts ir acīm redzams, tas manifestē visu, no vis-krāšņākajiem ziediem, līdz sarūsējušiem krāmiem - uzplaukst viss, kas domās krāts. Melno tēlu pa-pildina balta līnija, kas rada kontrastu, sadalot tēlu konkrētās proporcijās. Kolekcijas apģērbos tiek izmantoti vilnas un vilnas/zīdu audumi, ko pati dizainere apdrukā izmantojot savu autortehniku.

UNA BĒRZIŅA
Kolekcija “between the lines…” tapusi mācību gada laikā Parīzē, ESMOD modes institūtā. Kolek-cijas iedvesmas avots ir āda un notikumi, kas atstāj savus unikālos nospiedumus uz mūsu ādas rētu, līniju, grumbu, dzimumzīmju u.c. veidā. Tā ir par spēku un trauslumu, ko iemieso mūsu āda un pretrunām, kas ir mūsos. Savā ādā jūtamies vislabāk, tā mūs pasargā kā liela māja un tai pat laikā arī visievainojamākie, jo esam kaili un atklāti. Ādas tonis, tekstūra un līnijas, kas ir uz ādas, veido zināmu ritmu un veidojas stāsts.
HELEN CHAUDE
Jaunā Helen Chaude kolekcija tā ir mūsu Baltijas jūra ar tās izsmalcināto eleganci. Mūsdienīgi pie-griezumi, aktuāli silueti un audumi, kurus izvēlas pasaules atdzītākie zīmoli. Kolekcijas īpašā odziņa – individuāli ar lāzeri izgrieztas dekoratīvas detaļas un mežģīņu tehnikā radīti smalkvilnas adījumi, tā godinot gadsimtiem ilgi lolotas tehnoloģijas. Zīmola iedvesma ir radīt mūsdienu Baltijas Venēras tēlu.

IN by INGA NIPANE
Zīmola IN by Inga Nipane 2017.gada kapsulkolekciju raksturo sievišķība un augumu izceļoši silueti ar akcentētu vidukli, kā arī bagātīgas ieloces un apjomīgas formas. Kolekcijā dominē melnā krāsas dažādās faktūrās. Mežģīnes, mākslīgā kažokāda, šifons, mežģīņu apdruka un zīds. Zīmola IN by Inga Nipane kliente ir par sevi pārliecināta sieviete, kurai svarīgi atšķirties uz citu fona.

DAY OFF
Day Off ir jaunpienācējs Latvijas modē, un šī bija zīmola pirmā skate. Day Off pamatvērtības ir komforts, lakonisks dizains un klasisks toņu kolorīts. Skates stiliste bija Indra Salceviča.

ALEXANDER PAVLOV
Zīmola rudens-ziemas 17/18 (AW17/18) kolekcija – ”Sārtais zieds”. Kolekcijas galvenais vadmotīvs ir pasaka par briesmoni un skaistuli, kuru mīlestība ir spējusi salauzt daudzus sabiedrības noteiktos stereotipus. Tieši to šogad vēlas izcelt arī ALEXANDER PAVLOV zīmols – mūsdienu stereotips par sievieti ir brīvs. Šodien sieviete ir aizņēmusies dzīves asumu, valdonību un stingrāku dabu no sava briesmoņa. Viņa ir skarbāka - tomēr tikpat unikāla, noslēpumaina un skaista.
MM organizators ir biedrība Latvijas Modes palāta – modes profesionāļu pašu izveidota lielākā un aktīvākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas dibināta 2010. gadā. Tās mērķis ir attīstīt un veicināt Latvijas modes industrijas izaugsmi, organizējot modes skates, diskusijas, prezentācijas, kontaktu biržas, tā sniedzot iespēju Latvijas modes dizaineriem un zīmoliem piedāvāt jaunās kolekcijas plašam klientu segmentam vietējā un starptautiskā mērogā, kā arī atbalstīt Latvijas modes patēriņu sabiedrībā.

Informāciju sagatavoja: Agnese Tauriņa.