Meklēt
Izvēlne

Multimediju performance “Pirmavots”

Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas studenti aicina uz performanci „Pirmavots”, kas notiks 2015. gada 8. maijā plkst. 19.00 koncertzālē „Rīga”, Latvijas Zinātņu akadēmijā, Akadēmijas laukumā 1. 

Performance “Pirmavots” apcer sēklas attīstības procesu no iesēšanās mirkļa līdz izdīgšanai, simboliski vēstot ideju par visa dzīvā pirmsākumu — pirmavotu, kurā rodam spēku izkopt mūsu radošo, garīgo un intelektuālo potenciālu un instinktīvu tiekšanos piepildīt savu iekšējo iedzimto ambīciju pašrealizēties.

Mūsdienu mezglotajā informācijas laikmetā jaunie mākslinieki vēlas vērst uzmanību uz tīru sākotnes procesu — modināt skatītāju aizslaucīt sastāvējušās domas un sabiedrības jābūtības uzslāņojumus, lai iekoptu augsni jaunām idejām, darbiem un pašizpausmei.

Performancē tiks apvienoti vairāki mediji — dzīva, uz skatuves reālā laikā topoša un pārveidojama scenogrāfija, speciāli šim notikumam īpaši komponēta mūzika, kurā atklājas dabā ierakstīti skaņu elementi, dažādu faktūru mijiedarbības un matēriju sastapšanās trokšņi, horeogrāfija, video projekcijas un skatuves tērpi, kuros augsni sedzošo, trūdošo, aizgājušo gadalaiku palieku slāņu atveidei izmantoti dabas materiāli.

Projekta komanda — jauno mediju mākslinieki: Rolands Briedis, Mareks Kolāts, Monta Apsāne un radošo nozaru žurnāliste Ieva Laube — ar savu pārliecību par idejas īstenošanas nepieciešamību un radošu interpretāciju vēlas radīt ko neordināru, kas nebūtu tikai vizuāls baudījums, bet arī nepieciešamība domāt un iedziļināties abstraktā konteksta risināšanā.

Tādēļ jaunie mākslinieki aicina jūs būt laikabiedriem šai notikumā, kur dažādie izpausmes veidi saslēdzas vienā, koncentrētā mākslas laika līnijā — performancē “Pirmavots”.

No trešdienas noteiktos Rīgas punktos varēsiet izņemt ielūgumus, kas nodrošinās rezervētu sēdvietu. Pasākuma dienā viesiem bez ielūgumiem — dzīvā rinda.

Pasākumu atbalsta Koncertzāle “Rīga”, “Laba Reklāma”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Mākslas akadēmija, VKN.

Pasākuma Facebook adrese (klikšķināt šeit)