Meklēt
Izvēlne

Nakts Vanna

21. maijā Vannu Fabrikas PAA telpās Ūnijas ielā 12 a[1] plkst. 19.00 notiks pasākums Nakts Vanna.
Pasākums ir noslēgums Latvijas Mākslas akadēmijas un
divu Latvijas ražotāju - Vannu Fabrikas PAA un Nakts Mēbeles - sadarbības projektam.

Izstādē būs apskatāmi dizaina studentu radīti jaunu produktu koncepti - izlietnes, santehnikas jaunievedumi, mēbeles un aksesuāri miega zonai.
Izstāde būs aplūkojama ikvienam interesentam no 22. līdz 30.maijam

Pasākuma laikā atklātā izstāde atspoguļo LMA sadarbību ar diviem Latvijas ražotājiem - Vannu Fabriku PAA un Nakts Mēbelēm. Projekts ilga gadu un tā laikā LMA 3. kursa dizaina studenti studiju kursa ietvaros pasniedzēju Barbaras Ābeles, Jura Krūmiņa un abu ražotāju vadībā izgatavoja astoņus jaunus produktu konceptus. Visi darbi ir unikāli.
Pasākumā piedalīsies LMA mācību spēki, jaunie dizaineri, ražotāji un tirgotāji.
„Šāda sadarbība ir dizaina būtība. Bez tās vienkārši nekas jauns nevar rasties," saka LMA asociētā profesore Barbara Ābele, „Kā studentiem, tā ražotājiem tas ir jauns sarunu formāts un jaunas valodas apgūšana abām pusēm. Tiek kliedēts mīts par labo dizaineru un slikto ražotāju un otrādi - par labo ražotāju un slikto dizaineru. Tiek gūtas atziņas par procesa komplicētību un iesaistītajiem dalībniekiem - produkta lietotājiem, tehnologiem, amata meistariem, mārketinga un reklāmas speciālistiem, uzņēmumu vadītājiem. Pirmo reizi studiju procesā tiek iemēģināts komandas darbs reālā darbībā. Šīs sadarbības ieguvumi ir diskusijas, izziņa un kompromiss starp idejām un iespējām."
LMA un PAA sadarbība aizsākās pirms septiņiem gadiem, kad Vannu Fabrika PAA rīkoja savu pirmo konkursu Mana sapņu vanna. „No mūsu studentu puses bija liela interese un atsaucība", stāsta Barbara Ābele, „Vannu Fabrika PAA jau toreiz bija viens no retajiem uzņēmumiem, kas meklēja jaunas idejas un jaunu dizainu saviem produktiem."
„Mēs aicinājām studentus uz fabriku, rādījām tehnoloģijas, iepazīstinājām ar ražošanas specifiku - tas viss ir jāzina, lai varētu izveidot tehnoloģiski iespējamu un prasībām atbilstošu vannas dizainu. Konkursā piedalījās vairāk kā 15 studenti," atceras Pēteris Treicis, Vannu Fabrikas PAA direktors, „Kopš tā laika katru gadu LMA studentiem organizējam ekskursijas, iepazīstinām ar tehnoloģijām. Vairāki studenti pie mums izgājuši praksi, radījuši savus projektus, veidojuši vannas. Piemēram, Aleksandrs Beznosiks radīja oriģināla dizaina vannu Organic, vēl joprojām šī dizaina vannu var iegādāties mūsu salonā."
„LMA Vides mākslas katedras 3.kursa studentu un pasniedzēju sadarbība ar uzņēmumiem PAA un Nakts Mēbeles parādīja to, ka viena studiju gada garuma rodas svaigi un pārdomāti projekti! Tā bija nozīmīga industriālā prakse studentiem, savukārt ražotājiem bija laba iespēja pārliecināties par studentu radošumu, prātu un sagatavotību uz nopietnu sadarbību. Projektu saturiska dažādība un aktualitāte pārsteidz ar veselīgu izpratni un orientēšanos mūsdienu prasīgā lietotāja nepieciešamību un laikmetīga dizaina jautājumos.
Izstādei PAA salona ir svarīga loma abām pusēm, te dizainers un ražotājs var satikt savu nākamo klientu!" atzīst LMA docents Juris Krūmiņš.

Pasākuma norise:

19.00 ierašanās

Studenti online tiek galā ar kādu āķīgu speciāluzdevumu - veido jaunu izstrādājumu

19.30 stāsti par izstādi Kā tas notika: Pēteris Treicis (Vannu Fabrika PAA); Barbaras Ābele un Juris Krūmiņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Juris Griķis (Nakts Mēbeles)

20.00 darbu apskate, studenti sniedz komentārus par saviem darbiem

21.00 apmeklētāju balsojums apkopots, PAA un Nakts Mēbeles pasniedz publikas simpātiju balvu


Vannu Fabrika PAA

PAA radās pirms 14 gadiem trīs puišu entuziasma un uzņēmības rezultātā. Fiziķis, galdnieks un ārsts apvienoja savas zināšanas, pieredzi un spēkus ar mērķi pierādīt sevi, pašiem radot skaistu un oriģinālu vannu. Vairāku mēnešu neatlaidīgā darbā, draugu atbalstīti un veiksmes pavadīti, puiši īstenoja savu sapni - izgatavoja pirmo vannu. Šodien PAA ir Latvijas uzņēmums, kas izgatavo tehniski nevainojamas, vizuāli pievilcīgas un laikmeta tendencēm atbilstošas vannas. Gan dizaina izstrāde, gan ražošana notiek Latvijā. Unikāla tehnoloģija ļauj izgatavot santehniku jebkurā krāsā. Vannas istabas dizaina idejas iespējams smelties plašā 2 stāvu PAA salonā Vannu fabrika, bijušā VEF teritorijā Ūnijas ielā 12a. PAA eksportē produkciju uz daudzām valstīm.


Nakts Mēbeles

Vairāk kā 10 gadus Nakts Mēbeles ražo guļamistabas mēbeļu kolekcijas. Baltijas valstīs uzņēmumu atpazīst pēc zīmoliem Nakts Mēbeles un Pils Matrači. Nakts Mēbeles veidotās kolekcijas ir atzītas un iecienītas Baltijas valstīs. Mēbeļu kolekcijas top sadarbībā ar dizaineriem, izmantojot augstas klases dabīgos materiālus. Ražošanas procesā tiek izmantots roku darbu un modernās tehnoloģijas. Mēbeles tiek veidotas kā modulārās sistēmas, kuras viegli pārveidot, dodot iespēju lietotājiem piedalīties ražošanas procesā, gan dabiska koka guļamistabas iekārtas, kas simbolizē stabilitāti un patstāvību.


Vairāk informācijas:

LMA Dizaina nodaļa
E:
Barbara Ābele
E:

Juris Krūmiņš
E:

PAA
Olafs Okonovs,
PAA mārketinga vadītājs
T:29554450
E: