Meklēt
Izvēlne

Nürnberg – Rīga

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā
Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstāde
Nürnberg - Rīga
05.03.2009. - 26.03.2009.
o.,t.,c.,p.,s. 11:00 - 17:00
Nirnbergas Mākslas akadēmijas prezentācija 4. martā plkst. 16:00 LMA 2.stāva vestibilā / izstādes atklāšana plkst. 17:00 LMA aulā

2007. gadā Latvijas Mākslas akadēmija uzsāka sadarbību ar Nirnbergas Mākslas akadēmiju Mūžizglītības programmā ERASMUS. Pamatojoties uz uzsākto sadarbību minētajā studiju apmaiņas programmā. 2008. gadā abas akadēmijas vienojās par izstāžu apmaiņu, tādējādi savstarpēji iepazīstinot ar studiju specifiku un studentu darbiem. 2008. gada novembrī Latvijas Mākslas akadēmija organizēja pirmo apmaiņas izstādi Nirnbergā, kurā prezentēja Glezniecības un Vizuālās komunikācijas apakšnozares, kā arī izsmeļošu prezentāciju par LMA darbību, programmām, studijām un projektiem. Uzsākot šo apmaiņas projektu, tiek padziļināta sadarbība starp šīm akadēmijām, tādējādi veicinot dziļāku kontaktu nostiprināšanu, kā arī efektīgu studiju apmaiņu.

Nirnbergas Mākslas akadēmijas, kas tika dibināta 1662. gadā kā pirmā Mākslas akadēmija vāciski runājošās valstīs, studiju mērķis ir radoša laboratorija ar atvērtiem pētnieciskiem procesiem. Tēlotājmākslas, tēlniecības, glezniecības, juveliermākslas, kā arī grafiskā dizaina un vizuālās komunikācijas nodarbības veido pasniedzēju un studentu diskusijas un brīvu interpretāciju projekti, kas balstīti uz katra studenta individuālu tēmas izpēti.

No 5. marta Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma 13 Nirnbergas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde kā atbilde Latvijas Mākslas akadēmijas izstādei Nirnbergā 2008. gada novembrī. Izstādē tiks izstādīti dažādu mākslas veidu darbi - glezniecība, dizains, fotogrāfijas, video un instalācijas. Līdzīgi kā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Nirnbergā, tā arī 3 Nirnbergas Mākslas akadēmijas studenti 10 dienas pavadīs Rīgā, iepazīstoties ar Latvijas kultūras tradīcijām.

2009. gada 4.martā plkst. 16:00 LMA 2. stāva vestibilā būs iespēja tikties ar Nirnbergas Mākslas akadēmijas studentiem, pasniedzēju Ilonu Keil un prorektoru Michael Munding Nirnbergas Mākslas akadēmijas prezentācijā, savukārt plkst. 17:00 LMA aulā Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstādi atklās Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un Nirnbergas Mākslas akadēmijas prorektors Michael Munding.

Nirnbergas Mākslas akadēmijas izstādē piedalās:

Mākslinieki/studenti - Florian Aschka, Birke Bonfert, Tobias Buckel, Ji Hye Han, Christine Krems, Petra Krischke, Almut Reichenbach, Michael Roggon, Jasmin Schmidt, Jakob Friedl, Sebastian Tröger, Kathrin Ziegelmaier, Benjamin Zimmermann