Meklēt
Izvēlne

No 1. līdz 5.aprīlim LMA viesojas mākslinieks Kristaps Ancāns

Kontekstuālās kompozīcijas ietvaros no 1.-5. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas(LMA) Glezniecības katedrā viesojas mākslinieks Kristaps Ancāns

Kristapa Ancāna vadītais modulis „Domāšana kā prakse” sastāv no lekcijām un diskusijām, kurās tiks runāts par tēmām: metode un metodoloģija (pārskats par dažādiem veidiem kā attīstīt savu pētniecības lauku un praksi); identitāte (nacionālā konstrukta nozīme kultūras kapitālismā); eksperimenta nozīme (paralēlie procesi praksē, eksperimenti, materiālu bibliotēku un piezīmju veidošana); starpdisciplinārisms mākslā.

Pēc grupas lekcijām un diskusijām, Kristaps Ancāns tiksies ar studentiem 1:1 viņu darbnīcās, kur tiks induviduāli runāts par katra studenta darbiem.

Kristaps Ancāns, dzimis 1990. gadā Līvānos, šobrīd dzīvo un strādā Londonā, tur arī ieguvis maģistra grādu Central Saint Martins mākslas un dizaina koledžā. Latvijā absolvējis LMA Glezniecības apakšnozari. Kopš 2011. gada viņš piedalījies dažādos projektos Francijā, Lielbritānijā, Dānijā, Krievijā, Japānā, ASV, Baltijas valstīs un citur. Kristaps strādā starpdisciplināri, bieži vien izmanto kinētiskus elementus.

www.kristapsancans.co.uk

Vizīti organizē Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Eiropas Savienības programmu Erasmus+.