Meklēt
Izvēlne

NO 12.OKTOBRA JŪRMALAS MUZEJĀ APSKATĀMA LMA PASNIEDZĒJU DARBU IZSTĀDE “TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS”

No 12. oktobra līdz 20. novembrim Jūrmalas muzejā otrā stāva zālēs būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju darbu izstāde “Tēlniecība/Keramika/Stikls”.

Izstādē TĒLNIECĪBA / KERAMIKA / STIKLS apvienojušies Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas pasniedzēji tēlnieki Bruno Strautiņš, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un stikla mākslinieki Inguna Audere, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Agnese Gedule, Vineta Groza, Sandra Utāne. Viņi visi blakus pedagoga darbam ir aktīvi savā nozarē strādājoši mākslinieki, kuri veido šodienas Latvijas mākslas kopainu.

Izstādi vienojošais simbols ir plauksta. Plaukstas nospiedumi uz virsmām rada nejaušus  grafiskus nospiedumus un līniju ritmus, kuri ir kā laika liecība par bijušajiem un nākotnes notikumiem.

Pasaules topogrāfiskās kartes, nebeidzamas koordinātes ar saviem ekvatoriem un tropiskajām joslām, kas ir kā mūžības zīmes, veido zemes plaukstas nospiedumus un līnijas. Laiks spēj pārveidot un ietekmēt kā pasaules kartes izskatu, tā arī mūs, bet pamatrobežas saglabājas tās pašas, nemainot būtisko.

Mūsdienu pasaulē netrūkst formu un izteiksmes līdzekļu dažādības, un vienīgais, ar ko likt sevi pamanīt ir tieši citādais plaukstas pieskāriens, īpašs radošais potenciāls.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem notiks 14. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 19.00, Jūrmalas muzejā.

Izstādes kuratores Agnese Gedule un Vineta Groza, izstādes scenogrāfs Viktors Jansons.