Meklēt
Izvēlne

Nordic & Baltic Young Artist Award apbalvošanas ceremonija

25. oktobrī plkst. 18:30 Latvijas Mākslas akadēmijā tiks paziņots Ziemeļvalstu un Baltijas labākais jaunais mākslinieks (Nordic & Baltic Young Artist Award) starptautiskās žūrijas vērtējumā. Šogad balva tiks pasniegta trešo gadu, un tās mērķis ir iepazīstināt profesionālo vidi un sabiedrību ar jaunākās paaudzes māksliniekiem.
Balvas pasniegšanu ievadīs performance “Nojaukt robežas” Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Kristapa Zariņa vadībā, kam sekos jauno mākslinieku godināšana un Baltijas valstu mākslas ekspertu diskusija par robežu nojaukšanu mākslas pasaulē. 

Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva atspoguļo šī brīža situāciju laikmetīgās mākslas jomā un sniedz ieskatu nākotnes mākslas pasaulē. Šogad par labākā jaunā mākslinieka titulu sacentās 95 jaunie talanti - 13 no Latvijas, 20 no Igaunijas, 37 no Lietuvas un 25 no Somijas. 

Spilgtākos jaunos talantus vērtēja un Jaunā mākslinieka balvas ieguvēju noteica starptautiska žūrija - Andris Vītoliņš (Latvijas Mākslas akadēmija), Anna-Kaisa Rastenbergere (Uniarts Helsinki), Jurijs Dobriakovs (Viļņas Mākslas akadēmija), Keiu Krikmans (Igaunijas Mākslas akadēmija) un Andra Orna (laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu).

Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva, kas aizsākās 2016. gadā, apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī Helsinku Mākslas akadēmiju.