Meklēt
Izvēlne

Noslēdzies konkurss "ES. Es pats. Un ERASMUS"

Ir noslēdzies Mūžizglītības programmas Erasmus stāstu, fotogrāfiju un video konkurss „ES. Es pats. Un ERASMUS”, kas aprīlī notika interneta vietnē Facebook. Uzvarētāju vidū foto kategorijā ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Viktorija Valujeva, kura Erasmus programmas ietvaros 2009. gadā studēja Porto Universitātē (Portugāle).

Erasmus ir grābeklis, uz kura gribas uzkāpt vairākkārt, Robinsona Krūzo cienīgs piedzīvojums, pūpolpēriens svētdienas rītā vai bezizmēra zeķe, kas der ikvienam. Tas, kurš izdomāja Erasmus programmu, viennozīmīgi ir pelnījis Nobela prēmiju – ar šādiem vārdiem Erasmus programmu raksturo paši tās dalībnieki un pieredzes stāstu konkursa „ES. Es pats. Un ERASMUS.” laureāti.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) rīkotajā konkursā 76 dalībnieki iesniedza savas pieredzes atspoguļojumus, kas uzskatāmi apliecina Erasmus plašās iespējas un nozīmi dalībnieku profesionālajā un personiskajā izaugsmē.

Darbus katrā kategorijā vērtēja VIAA un Erasmus studentu atbalsta organizācijas Latvijā „ESN Riga” pārstāvji, kā arī interneta lapas apmeklētāji. Par uzvarētājiem tika atzīti:

Stāsts:
1. vieta: Gundega Elvika
2. vieta: Aiga Dombrovska
3. vieta: Dace Suveizda

Foto:
1. vieta: Linda Zariņa
2. vieta: Katrina Dimanta
3. vieta: Viktorija Valujeva

Video:
1. vieta: Ieva Briede
2. vieta: Jānis Bukšs
3. vieta: Līga Laimiņa

Pirmo vietu ieguvēji balvā saņem iPod nano, bet 2. un 3. vietas ieguvēji – biļetes uz mūzikas festivālu „Positivus 2012”. Laureātiem balvas tiks pasniegtas konferencē „Erasmus programma un Boloņas process – to loma izglītības procesa internacionalizācijā”, kas notiks 2012. gada 17. maijā.

Ar konkursa uzvarētāju un citu dalībnieku pieredzes stāstiem iespējams iepazīties Facebook: „ERASMUS 25 Latvija”. Iespaidīgākos stāstus, video un fotogrāfijas varēs apskatīt arī mobilajā informācijas stendā „Erasmus vēstnieki” Eiropas Savienības Dārza svētkos 12. maijā Vērmanes dārzā. Pēc tam stends uzsāks savu ceļojumu pa Latvijas pilsētām.

Pieredzes stāstu konkurss „ES. Es pats. Un ERASMUS.” notika par godu Erasmus 25. gadadienai, ko šogad Latvijā svin ikviens šīs programmas bijušais un potenciālais dalībnieks.