Meklēt
Izvēlne

Noslēgusies pasaulē plašākā elektronisko mediju un projektu konkursa Latvijas atlases kārta

Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studiju procesa darbu DVD nominēts
prestižajai World Summit Award balvai kategorijā „e-science&tehnology".

Noslēgusies Latvijas atlases kārta pasaulē plašākajam elektronisko mediju un projektu konkursam World Summit Award (WSA), latviskoti - EM Balva. Konkurss tika izsludināts 2008. gada 1.decembrī. Konkursam pieteiktie projekti bija tiešām kvalitatīvi un vērojama ļoti strauja dalībnieku pieteikto darbu izaugsme kopš iepriekšējā konkursa 2007.gadā. Pasaulē Latvija tiks pārstāvēta piecās kategorijās.

Latvijas atlases kārtai tika pieteikti 13 darbi piecās kategorijās - e-Valdība, e-Izklaide, e-Zinātne, e-Kultūra un e-Bizness. Pieteikto projektu skaits bija stipri mazāks kā iepriekšējā konkursā 2007.gadā Tas varētu būt skaidrojams ar spraigajiem ekonomiskajiem un politiskajiem notikumiem valstī un pasaulē šajā periodā.
Šogad konkursam pieteiktie projekti bija labāk izstrādāti un komplicētāki nekā citus gadus, tādēļ varam secināt, ka Latvijas elektronisko mediju dizaina kvalitāte ir augusi. Atgādināsim, ka konkursā piedalījās tikai tie darbi, kas ir tikuši realizēti vai atklāti 2008.gadā. Latvijas atlases kārtas uzvarētāji pārstāvēs Latviju World Summit Award pasaules mēroga konkursā.
Par Latvijas atlases kārtas uzvarētājiem ir kļuvuši šādi elektroniskie mediji un projekti:
 kategorijā e-Valdība - valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu
ieviešanas pilotprojekts, kas pieejams www.latvija.lv sadaļā e-pakalpojumi;
 kategorijā e-Izklaide - audiovizuāli izklaidējošs medijs tiešsasaistē, www.boom.lv;
 kategorijā e-Bizness - obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas kalkulators un tirdzniecības lapa, www.octas.lv;
 kategorijā e-Kultūra - projekts "Dzīvā vēsture", www.collectivememory.com;
 kategorijā e-Zinātne - Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studiju darbu DVD disks.
World Summit Award (WSA) (latviskoti - EM Balva) ir globāla ANO iniciatīva veicināt labāka interaktīvā un elektronisko mediju, programmu, projektu u.tml. satura izveidi. EM Balvas mērķis ir apzināt labākos elektroniskos projektus Latvijā, un veicināt jaunu, inovatīvu projektu rašanos. Pasaules pieredze rāda, ka dalība šāda veida un mēroga konkursos sniedz vienreizēju pieredzi katram konkursa dalībniekam. Konkurss norisinās reizi divos gados un tajā aktīvi ir iesaistījušās 168 valstis, tai skaitā Latvija.