Meklēt
Izvēlne

NOTIKS DĀVJA OZOLA PERSONĀLIZSTĀDES “SMILTĪS” ATKLĀŠANA

Grūti iedomāties pakļāvīgāku, pamatīgāku un vienlaikus nepastāvīgāku materiālu kā smilts. Tas pats sakāms arī par cilvēka apziņu. Jaunākajos darbos mākslinieks Dāvis Ozols aizraujas ne vien ar akvareļa tehnikas īpašībām, bet arī ar izaicinājumiem, ko sevī ietver smilšu pils būvēšanas process. Padsmit akvareļos, kuru laukumi un tekstūra atgādina bērnības dienu iztēles vingrinājumu saliņas – smilšu kastes, redzami utopiskas pasaules fragmenti. Arī darbu formāts nav nejaušība. Gleznās rodamas atsauces uz analogo 120 mm filmu kameras kvadrātu”, to pielīdzinot mākslinieka acs veiktajam kadrējumam. Tā populārās kultūras un kolektīvās zemapziņas tēlus sakausē ar novērojumiem reālā vidē un dabā, veidojot sirreālu kopainu, kas nav piesaistīta laikam un telpai. Tā ir galēji subjektīva pasaule, kurā gleznotājs ar fotogrāfa paņēmieniem, cenšas iekapsulēt mirkļa būtību – šajā gadījumā smiltīs sastingušos veidolus, pastiprinot to nepastāvīgumu un mainīgumu. Pārņem sajūta, ka akvareļa pludinājumos Dāvis, līdzīgi kā smilškastē, ar nolūku izkaisījis dažādus simbolus, kas kalpo kā darbarīki – lāpstas un grābekļi, ar kuru palīdzību pietuvoties viņa imaginārajai pasaulei. Tajā mītošie tēli atdzīvojas gaismēnu un toņu saspēlē, radot unikālu apziņas arhitektūras ambienci.

Šā gada septembrī projekta Savvaļa” izstāžu paviljonā “Pelēkais kubs” tika atklāta un vēl arvien ir skatāma Dāvja personālizstāde Zāle”, kurā meklējams sērijas Smiltīs” pirmssākums.

Dāvis Ozols (1992) absolvējis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu un 2022. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības specialitātē. Papildinājis zināšanas Leipcigā, Vācijā un Ļubļanā, Slovēnijā ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros.

Izstādes atklāšana 24. novembrī no 17:00–22:00 galerijā LOOK! 

Izstāde būs apskatāma no 24. novembra līdz 17. decembrim galerijā LOOK! (Ģertrūdes iela 62A). Darbalaiks: 13:00-19:00 no otrdienas līdz piektdienai, sestdienās 13:00–17:00.