Meklēt
Izvēlne

NOTIKS DOKTORANTŪRAS SEMINĀRS UN VIESLEKCIJAS

Ceturtdien, 25. aprīlī, no plkst. 14.35 līdz 16.05 Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras pētnieciskajā seminārā ar lekciju “Autorkino aspekti un konteksti” uzstāsies Dita Rietuma. Savukārt Agnese Zviedre prezentēs savu doktora darba pārskatu.

Nākamajā dienā, 26. aprīlī, no plkst. 16.25 līdz 17.55, doktorantūras studiju kursa Mūsdienu kultūras interpretācijas teorijas laikā būs iespēja klausīties Gustava Strengas lekciju "Kultūras atmiņa starp faktisko un iedomāto. No Livonijas pirmajiem bīskapiem viduslaikos līdz latviešu 'karaļiem' nācijas dzimšanas laikmetā". Pēc lekcijas, no plkst. 18.05 līdz 19.35, notiks arī seminārs.

Lekcija būs veltīta Gustava Strengas diviem nesenajiem pētījumiem: grāmatai par mirušo piemiņu vēlo viduslaiku Livonijā un topošajam pētījumam par viduslaiku varoņu dzīvi pēc viduslaikiem. Gustavs stāstīs par kultūras atmiņu un mums labi zināmu vēsturisko (un nevēsturisko) viduslaiku personību: Meinarda, Bertolda, Alberta, Viestura, Imantas un Nameja vietu kultūras atmiņā dažādos laikmetos un grupās. Seminārā pievērsīsimies literatūras un mākslas ietekmei uz Baltijas nāciju kultūratmiņu 20. gadsimtā.

Gustavs Strenga ir vēsturnieks, kurš studējis Rīgā, Budapeštā, Freiburgā un doktora grādu ieguvis Londonā. Viņš bijis pēcdoktorantūras pētnieks Greifsvaldes un Tallinas Universitātēs, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks un izstāžu kurators. Viņa akadēmiskās intereses ietver viduslaiku Livonijas vēsturi, atmiņas un piemiņas pētniecību, dāvināšanas fenomenu un viduslaiku varoņu dzīvi pēc viduslaikiem. Viņa grāmata "Remembering the Dead: Collective Memory and Commemoration in Late Medieval Livonia" tika publicēta 2023. gada rudenī.

Dita Rietuma, kinokritiķe, mākslas zinātņu doktore un Nacionālā kino centra direktore, ir ievērojama autoritāte kino kultūras jomā. Dita daudzkārtīgi uzrunājusi ne tikai Latvijas auditoriju, bet uzstājusies arī starptautiskos kino festivālos, piemēram, Berlīnē un Kannās, un piedalījusies kā žūrijas locekle dažādos starptautiskos kinofestivālos.

Doktorantūras seminārs norisināsies LMA, Kalpaka bulvārī 13, 14. telpā. Ieeja ir bezmaksas.