Meklēt
Izvēlne

Notiks filmas "Notver skaņu" pirmizrāde

Š.g. 23. martā plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks filmas „Notver skaņu” („Catch a Sound”) pirmizrāde. Filma veidota no fotogrāfijām un skaņu ierakstiem, ko radījuši neredzīgi, vājredzīgi un redzīgi jaunieši. Seanss notiks Mākslas akadēmijas 3. stāva vestibilā. Ikviens interesents laipni gaidīts!

Vasaras nometnē, kuras laikā tapa filma, jaunieši ar atšķirīgām spējām lūkoties uz pasauli centās melnā tumsā ieraudzīt skaņas un tās notvert attēlu slazdos. Viņu acis bija fotoaparāts. Redzīgajiem acis tika aizsietas. Jaunieši strādāja grupās un, pārējiem neredzot, katram no sešpadsmit fotogrāfiem sagatavoja īpašu pārsteigumu — oriģinālu skaņu priekšnesumu, kas bija jānofotografē. Jaunieši ar aizrautību pieņēma dīvainās spēles noteikumus. Ikviens vēlējās pārliecināties, vai „tur kaut kas sanāks”. Dažs no viņiem fotokameru turēja rokās pirmo reizi mūžā.

Jauniešu vasaras nometne „Pictures in My Mind” tika rīkota ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu, un tajā piedalījās jaunieši no Latvijas, Lihtenšteinas, Polijas un Vācijas. Projekta mērķis bija veicināt savstarpēju sapratni un sadarbību redzīgu, vājredzīgu un neredzīgu jauniešu starpā, kā arī mazināt sociālo atstumtību.

Projekta īstenotāji pateicas par atbalstu Harijam Dainam Liepiņam, apvienībai „FotoForma” un apvienībai „FotoBūda”, Rāmavas Depkina muižas vadībai, kā arī uzņēmumam SIA „Moora”.


Filmas pirmizrādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmija
3. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Ieeja bez maksas