Meklēt
Izvēlne

NOTIKS LMA JAUNĀKO GLEZNIECĪBAS STUDENTU IZSTĀDES “PIRMĀ” ATKLĀŠANA VENTSPILS VALSTS 1. ĢIMNĀZIJĀ

Noslēdzot pirmo kursu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības specialitātē, jaunie gleznotāji veidos savu pirmo izstādi, atrādot gleznošanas un kompozīcijas studiju darbus, kas tapuši, gadu iejūtoties mākslas studenta statusā. Gaidāmās grupas izstādes dalībniekus vieno degsme gleznot un kopīgs studiju process, taču vienveidību skatītājs izstādē neatradīs.

Izstādes pamatā ir pirmā jēdziens, gan saturiski attēlojot pirmās pieredzes, gan idejiski atskatoties uz paveikto un jauniegūto. Pirmais visu vieno – pirmā saindēšanās ar alkoholu, pirmā panikas lēkme, pirmais veiksmīgais pašportrets, pirmais gads Latvijas Mākslas akadēmijā, pirmā izstāde.

Pirmais gads studējot akadēmijā ir izaicinājumu bagāts, taču tas nav atturējis jaunos māksliniekus celt latiņu augstāk – kopīgi, no pašiem pamatiem uzbūvēt savu darbu kopizstādi. Katrs no 13 dalībniekiem Latvijas Mākslas akadēmijā nonācis, ejot savu ceļu. Daži glezno jau no agras bērnības, kamēr citi tikai tikko sākuši saprasties ar otām, audekliem, krāsām un triepieniem. Neatkarīgi no tā, viņi visi vēl tikai top par māksliniekiem, intuīcijas un profesionālu mākslinieku vadībā.

Topošie mākslinieki aicina skatītājus ļauties vizuālajam vēstījumam, caur fantāziju un savu pieredžu prizmu, piešķirot redzētajam jaunu jēgu un nozīmi. Izstādes autori ir dažādas personības, gan introvertas, gan sabiedriski aktīvas, katrs ar savu ideju par to, kas ir laba māksla.

Izstādes dalībnieki: Eva Ansule, Marija Avlasenko, Madara Patrīcija Āboliņa, Herta Balode, Anna Diklaba, Marija Dzalba, Patrīcija Preisa, Brigita Rubine, Matilde Sproģe, Marija Šatalova, Bernadeta Beta Treija, Otto Valters un Roberts Mikus Zitmanis.

Izstādes atklāšana 26. maijā plkst. 16:00

Izstāde apskatāma:
26. maijs – 22. jūnijs; 1. septembris – 27. septembris
(no 22. jūnija līdz 1. septembrim izstāde slēgta)
darba dienās no plkst. 8:00 līdz 16:00
Adrese: Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, 1. stāvs
Kuldīgas iela 1.