Meklēt
Izvēlne

NOTIKS PERFORMATĪVAS AKCIJAS IZSTĀDES "TAVU ROKU SILTUMS MAN NESĀP" IETVARĀ

10. augustā no plkst. 17.00 savu stāstu par pieredzēto un pārdzīvoto vizuālā formā ietērps Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) studējošās ukraiņu studentes un plkst. 19:00 norisināsies Annas Maskavas performance “Ancestor”, abas performatīvās akcijas notiks Brīvības alejā pretim Ministru kabinetam.

Performance “Ancestor” reflektēs par kara izraisīto bezspēcības sajūtu, kura pārņem, vērojot Krievijas uzsākto karu Ukrainā, nolūkojoties uz to no malas. “Tā ir arī bezspēcība, jo apjaušam cilvēka iznīcinošo destruktīvo dabu un civilizācijas izraisītās katastrofas. Mēs, Latvijas iedzīvotāji, karā piedalāmies kā savveida vērotāji. Šis karš ir plaši reprezentēts medijos, tomēr arī mūsu vērošana ir daļa no kara un kaut kādā mērā arī izvēle,” saka performances māksliniece Anna Maskava.

Performance runās par to, kā mēs gan kā indivīdi, gan kā sabiedrība velkam līdzi pagātnes smago nastu un nespējam no tās atbrīvoties. Un vai vispār no pagātnes var atbrīvoties? Mūsu tagadne pieprasa pagātnes apzināšanos, bet kas ir tās lauskas, kuras mēs velkam līdzi?

Krievijas karš ar Ukrainu atgriež mūs sāpīgā pagātnē un norāda, ka senie vēstures rēgi joprojām ir dzīvi. Karš notiek nepārtraukti, ilglaicīgi, mokoši, repetatīvi. Karš norāda, ka totalitāro režīmu idejas vēl joprojām ir dzīvas, dzīvotspējīgas, tās rezonē ar konkrētu indivīdu psihes dzīlēm. Performance runās arī par nespēju atbrīvoties no šiem pagātnes rēgiem, vēsturiskā mantojuma. Betona gabals ir kā lauska no pagātnes, kuru par visām varītēm jāvelk līdzi.

Procesuālo publiskās mākslas izstādi “Tavu roku siltums man nesāp” iespēja aplūkot ir līdz 28. augustam Brīvības bulvāra liepu alejā.

Izstādes dalībnieki:

Jūlija Jankavs, Anastasija Krapivina, Sofija Oleiničuka, Katerina Ribakova, Marija Glinska, Katerina Hončarenko, Kristīna Rezvoha, Roberts Bāliņš, Linda Gabarajeva, Anastasija Bikova, Gatis Šulcs, Aleksejs Muraško

Kuratore: Antra Priede

Nākamais ar izstādi sasaistītais pasākums notiks 25. augustā plkst. 19.00,
Performanču grupas “Animists” performance “Smaguma valence”.

Izstāde ir iekļauta Rīgas drosmes un prieka vasaras kultūras pamatprogrammā un tiek īstenota ar Rīgas domes finansējumu.