Meklēt
Izvēlne

NOTIKS TRĪS JAUNU MĀKSLINIEKU GRĀMATAS ATVĒRŠANA

12. jūnijā plkst. 17:00, Rīgas Fotogrāfijas biennāles (RFB) – NEXT 2023 ietvaros, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, LMA eksperimentālajā mākslas telpā PILOT notiks trīs nesen izdotu grāmatu atvēršanas pasākums.

Māksliniekam, rakstniekam, kuratoram un PUBLICS mākslinieciskajam direktoram Polam O'Nīlam (Paul O'Neill) pievienosies mākslinieks, rakstnieks un producents Stefans Kvereks (Stephane Querrec) no Palo Art Productions, lai iepazīstinātu, lasītu un neformāli prezentētu trīs jaunas mākslinieku grāmatas.

Grāmata Vēstules un baneri: Deivs Makenzijs (Letters and Banners: Dave McKenzie ) apvieno mākslinieka Deiva Makenzija nesen pasūtīto darbu kopumu ar kuratores Baviša Pančia (Bhavisha Panchia) rakstīto. Grāmatā tiek pētītas daudzveidīgas personiskās un publiskās uzrunas formas, izmantojot vārdus kā personiskas un politiskas formas, kas nepārtraukti maina uzsvaru starp tiešu un neskaidru nozīmi.

Savukārt Neatkarības dienas: Mariam Džafrī (Independence Days: Maryam Jafri) prezentē paplašinātu fotoinstalācijas Independence Day 1934–1975 versiju, kurā ir salīdzinātas un sakārtotas 234 fotogrāfijas, kas iegūtas 10 gadu ilgā pētniecībā 40 arhīvos visā Āzijā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos, tostarp daudzas no retām un apdraudētām kolekcijām.

Izdevums Katrīna Bēma: Māksla dzīvības mērogā (Kathrin Böhm: Art on the Scale of Life) ir tapusi sadarbībā ar Gēteborgas Universitāti, PUBLICS (Helsinki), un The Showroom (Londona), un ir kopizdota sadarbībā ar Sternberg Press. Šī antoloģiskā grāmata sniedz visaptverošu pārskatu par mākslinieces daudzšķautņaino, dziļo sadarbības un ilglaicīguma praksi.

Pols O’Nīls ir īru izcelsmes kurators, rakstnieks un pasniedzējs. Kopš 2017. gada viņš ir mākslinieciskais direktors kuratoriālajai aģentūrai un pasākumu vietai PUBLICS Helsinkos. Vairākus gadus viņš bijis Maģistra programmas kuratoru studiju centra direktors Bārta koledžā Ņujorkā, paralēli lasot lekcijas Eiropā, Āzijā, ASV un Lielbritānijā. Vairāku grāmatu autors, kuras izdotas dažādās pasaules valodās. Savu praksi viņš balsta pētniecībā, izglītībā, publiskajā mākslā un izstāžu vēsture. Tās ir arī tēmas, kuras viņš savās lekcijās apskata kopā arī ar Latvijas Mākslas akadēmijas Kuratoru studiju studentiem.

Pols O'Nīls Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2023 ietvaros strādāja starptautiskajā žūrijā RFB un LMA rīkotajā konkursā "Jaunais kurators.

Ieeja pasākumā  bez maksas. Neliels skaits grāmatu eksemplāru būs pieejams grāmatu atklāšanas pasākumā.
LMA Eksperimentālā mākslas telpa PILOT, Riharda Vāgnera iela 3, Rīga