Meklēt
Izvēlne

Oktobrī LMA notika Starptautiskā Informācijas Dizaina institūta rīkotā XVII starptautiskā konference IIID VisionPlus Riga

26. un 27. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijā daudznacionālā, vairāk kā 20 valstu pārstāvju sastāvā, aizvadīta starptautiska informācijas dizainam un izglītībai veltīta konference, kā arī godalgoti informācijas dizaina balvas laureāti.

Starptautiskā Informācijas Dizaina institūta (IIID – International Institute for Information Design) rīkotā XVII starptautiskā konference IIID VisionPlus Riga šoreiz tika veltīta tēmai “Informācijas dizains un izglītība”. Konference pulcēja informācijas dizaina profesionāļus, studentus un pasniedzējus no vairāk kā 20 pasaules valstīm. Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas, kompetences, talantus un gūt zināšanas, kas nepieciešamas kvalitatīva informācijas dizaina radīšanai.

Starptautiskā Informācijas dizaina institūta mērķis vienmēr ir bijis popularizēt un attīstīt informācijas dizainu un tā izpēti. 2011. gadā, kad institūts svinēja savu 25. gadadienu, tika izvirzīts mērķis parādīt un motivēt labākos informācijas dizaina jomā, līdz ar ko aizsākta Informācijas dizaina balvas IIIDaward tradīcija. Konkurss tiek izsludināts reizi trijos gados. Rīgā, konferences laikā notika apbalvošanas ceremonija un uzvarētāju darbu izstāde, kā arī prezentēts šīgada konkursa uzvarētāju katalogs. Rīgā balvas saņemt bija ieradušies daži no godalgotajiem, un, protams, arī latviešu dizaineri uzvarētāji, LMA absolventi S.Žvagina un I.Neiberts:
- Giampiero Dalai / GrandPrix
- Sol Kawage, Josfina Bravo and Tomoko Furukawa / Jury Prize
- Sandra Žvagina / Gold in Student Category
- Ints Neiberts / Silver in Products and Services
- Yosune Camizo Alberro / Bronze Bocial affairs
- Olaf Hoffmann / Bronze Products and Services

Starptautiskais Informācijas dizaina institūts dibināts 1986. gadā ar mērķi veicināt informācijas dizaina attīstību un pielietošanu. 30 gadu laikā IIID ir kļuvis par vienu no labāk zināmajiem dizaina attīstītājiem pasaulē. Institūta biedru  starpā ir dalībnieki un draugi no visas pasaules, kuri centīgi un aizrautīgi uzlabo dizainu visdažādākajās sfērās. IIID ir UNESCO partnerorganizācija informācijas dizaina jautājumos. (28. UNESCO konforences rezolūcija 4.9, 1995 Parīze)

Sīkāka informācija:
http://www.iiidspace.net/visionplus/

Konferences rīkotājs – Starptautiskais Informācijas dizaina institūts, sīkāk:
http://www.iiid.net/

Informāciju sagatavoja: Gundega Kalendra