Meklēt
Izvēlne

Open Access nedēļas pasākumi: par labu brīvpieejas resursu atrašanu un publicēšanu

Jau ceturto gadu LU Bibliotēka aicina ikvienu iesaistīties starptautiskās Open Access nedēļas notikumos, kas šogad norisināsies no 22. līdz 28. oktobrim. Open Access ir kustība, jeb iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt un atbalstīt bezmaksas brīvpieeju elektroniskajiem resursiem izglītības un akadēmiskajā vidē, veicinot zināšanu izplatību un zinātnisko atklājumu ietekmi, efektivitāti un ieguldīto investīciju atdevi. 

Šogad Latvijas Universitātē Open Access nedēļas ietvaros 24. oktobrī, plkst. 18.00 pasākumā „Zinātnes kafejnīca” norisināsies diskusija „Kā gūglēt gudri jeb kā atšķirt labus brīvpieejas resursus?”, kuru vadīs Juris Šteinbergs. Diskusijā tiks apspriestas brīvpieejas informācijas resursu izmantošanas iespējas un to kvalitātes izvērtēšana. Pasākums notiks LU kafejnīcā, Raiņa bulv. 19.

Savukārt piektdien, 26. oktobrī, plkst. 10.00, Mazajā Aulā, Raiņa bulv. 19, aicinām piedalīties seminārā „Brīvpieejas e-resursu publicēšana: iespējas un attīstība”, kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar kaimiņvalsts Igaunijas pieredzi brīvpieejas e-resursu veidošanā un popularizēšanā, kā arī, apmeklējot semināru, būs iespēja uzzināt par Latvijas kolēģu pieredzi brīvpieejas e-žurnāla izdošanā. Semināra darba valodas - latviešu un angļu valoda.

Vairāk informācijas par Open Access nedēļas pasākumiem var atrast Latvijas Universitātes mājas lapā (klikšķināt šeit).