Meklēt
Izvēlne

PAGARINĀTA PIETEIKŠANĀS DALĪBAI STARPTAUTISKĀ MĀKSLAS FESTIVĀLĀ MArteLIVE

Dažādu mākslas jomu pārstāvji vecumā līdz 35 gadiem aicināti piedalīties straptautiskā festivālā MArteLive, kas ir tapis sadarbībā ES programmu “Radošā Eiropa”. 

Konkursam aicināti pieteikties jaunie mākslinieki, kas pārstāv vienu no 16 mākslas nozarēm: mūzika, DJ un mūzikas producēšana, teātris, deja, mūsdienu cirks, literatūra, gleznošana un zīmēšana, tēlniecība, fotogrāfija, digitālā ilustrācija, ielas māksla, modes dizains, amatniecība, īsfilmas, mūzikas video, video māksla.

Pieteikumu termiņš ir pagarināts līdz 2021. gada 30. aprīlim. Konkursā var piedalīties Eiropas rezidenti un pilsoņi, kas uz pieteikuma brīdi nav sasnieguši 36 gadu vecumu.

MArteLive ir jauns konkurss-festivāls, ko atbalsta Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa”, tūkstošiem jaunu Eiropas mākslinieku ļaus parādīt savu talantu, iegūt balvas un veidot kontaktus ar citiem māksliniekiem un mākslas nozares profesionāļiem.
Neskatoties uz pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem, MArteLive paredz sniegt lieliskās iespējas jauniem un topošiem māksliniekiem, sekojot līdzi ierobežojumu aktualītātēm un izmantojot visus šajā periodā pieejamos rīkus. Projekts ir veidots ar mērķi veicināt iesaistīto dalībnieku starptautisko atpazīstamību, kā arī iesaistīt tos sabiedrības aktuālo jautājumu risināšanā. MArteLive augstu vērtē mākslinieciskās izpausmes brīvību.

MArteLive  piedāvā lielisku iespēju izdzīvot neaizmirstamu pieredzi: izvēlētie mākslinieki uzstāsies tiešsaites pasākumos, piedalīsies īpaši organizētajās skatēs, un, pandēmijas situācijai pakāpeniski uzlabojoties, dosies uz mākslas rezidencēm dažādās Eiropas valstīs. Plānots, ka pasākuma fināls notiks Romā, Itālijā.

Gada nogalē pusfināla uzvarētāji piedalīsies mākslas rezidencēs Itālijā, Lietuvā, Polijā un Bosnijā un Hercegovinā, veidojot starpdisciplinārus mākslas projektus. Labākie pieredzes un darbu veidošanas mirkļi tiks apkopoti MArteLive sociālajos medijos un interneta vietnē, radot māksliniekiem platformu tiešai saziņai ar auditoriju.

MArteLive  ir pasākums ar 20 gadu pieredzi, un tas jau ir palīdzējis tūkstošiem jauniešu paust savus mākslinieciskos uzskatus un iegūt starptautisku atpazīstamību. MArteLive pierāda, ka radošumam nav robežu: festivāla enerģija virmo pāri stiliem un izteiksmes veidiem, radot unikālu telpu mijiedarbībai.

Plašāka informācija un pieteikumu anketa šeit.