Meklēt
Izvēlne

PĀRSTEIDZOŠA INTERESE PAR PAKALPOJUMU DIZAINA STUDIJĀM 2024. GADA STUDENTU ATLASĒ

Erasmus Mundus maģistra studiju programma "Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas" (SDSI) 2024.gada studijām saņēma 630 pieteikumus no kandidātiem 80 pasaules valstīs. Tā kā studijām pieejamas tikai 35 vietas, konkurence bija sīva, un salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šogad bija vērojams kvalitatīvi sagatavotu pieteikumu pieaugums.

Studentu atlases procedūra SDSI programmā ir diezgan sarežģīta un tiek organizēta vairākās kārtās. Tā ietver gan video-vizītkartes sagatavošanu, gan mājasdarba izpildi ar rakstisku eseju un video prezentāciju. Pēc 1.kārtas 50 izcilākie kandidāti tiek aicināti uz 2. kārtu – individuālām intervijām, lai sacenstos par 20 Erasmus Mundus stipendiju vietām. Programmā šogad ir uzņemti arī 15 maksas studenti.

"Lielā atsaucība un augstais pretendentu līmenis liecina par SDSI programmas starptautisku atpazīstamību un pieprasījumu," sacīja SDSI programmas direktore Ilze Kundziņa. "Ļoti gaidām tikšanos ar jauno studentu kursu šā gada septembrī, kad turpināsim mūsu dinamisko studiju procesu."

SDSI ir starptautiski atzīta programma, ko kopīgi īsteno Latvijas Mākslas akadēmija, Lapzemes Universitāte, Igaunijas Mākslas akadēmija un Rīgas Ekonomikas augstskola. 2022. gadā SDSI ieguva prestižo Erasmus Mundus statusu, un programmas īstenošanu līdzfinansē Eiropas Savienība. SDSI piedāvā dinamisku mācību vidi, kas apvieno teorētiskās zināšanas ar praktisku pieeju. Studiju process ietver starptautisku mobilitāti Ziemeļeiropā – pirmais studiju gads norit Latvijā, savukārt 2.studiju gadā studenti pavada pa semestrim Somijā un Igaunijā.

 Uzņemšana 2025. gada kursam tiks izsludināta 2024. gada rudenī.