Meklēt
Izvēlne

PAZIŅOTI EU4ART LOGOTIPA UN GRAFISKĀS IDENTITĀTES KONKURSA REZULTĀTI

Piektdien, 5. jūnijā, tika paziņoti projekta EU4ART Alianse logotipa un grafiskās identitātes studentu konkursa rezultāti. No 59 studentu iesniegtajiem pieteikumiem, balsojot, konkursa žūrija piešķīra trīs godalgas. Ar balsu vairākumu pirmo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva Ungārijas Mākslas akadēmijas Grafiskā dizaina specializācijas students Józsefs Gábos. Konkursā otro vietu un 500 eiro naudas balvu ieguva Gatis Vectirāns, savukārt konkursa trešo vietu un atzinības sertifikātus saņēma studentu komanda Alvis Berngards un Agate Eglīte-Drēziņa no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš:

“EU4ART Alianses projekta sadarbības partneru vārdā izsaku pateicību studentiem par dalību konkursā. Daudzās veiksmīgās idejas un iesniegto darbu skaits, lika žūrijai krietni pastrādāt, lai atlasītu laureātus. Esmu priecīgs par mūsu Alianses augstskolu studentu perspektīvu nākotnē, un iespējām, ko sniegs Eiropas augstākās mākslas izglītība.”

Par projektu EU4ART Alianse

Alianses EU4ART mērķis ir izveidot Rīgā, Drēzdenē, Budapeštā un Romā tēlotājmākslas Eiropas universitātes programmu un kopīgi risināt izaicinājumus, kas saistītas ar kopīgām studiju programmām un moduļiem, kas aptver dažādas tēlotājmākslas disciplīnas. Iniciatīvas "Eiropas universitātes" mērķis ir veicināt Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un sekmēt sadarbību starp institūcijām, to studentiem un darbiniekiem, kā arī veicināt studentu un mācībspēku mobilitāti un sekmēt Eiropas augstākās izglītības konkurētspēju.

Projekts noritēs trīs gadus, tā uzdevums ir izstrādāt starptautiski vienotu praktisko un teorētisko studiju priekšmetu izglītības programmu glezniecības, tēlniecības un grafiskās mākslas specialitātēs, visos trīs studiju līmeņos. Vienotas tēlotājmākslas studiju programmas izveide ļaus studentam individualizēt un brīvi izvēlēties, ko, kad un kurā augstskolā studēt un veikt pētījumus, lai iegūtu Eiropas grādu.

Alianses EU4ART pilotprojektā ir iesaistītas Ungārijas, Romas, Drēzdenes un Latvijas Mākslas akadēmijas. Projektu finansē Erasmus + programma un tiek īstenots no 2019.gada 1.novembra līdz 2022.gada 31.oktobrim.